Rīta Panorāma

Francijā vīrietis ar nazi sadūris vairākus bērnus

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Latvijas vēstnieku Ukrainā Ilgvaru Kļavu

Parīze gatavojas olimpiskajām spēlēm

Parīzieši iesaistās olimpisko spēļu atbalsta akcijās, organizatori testē tehniskos risinājumus

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) pārstāvji ir pozitīvi novērtējuši Francijas galvaspilsētas Parīzes gatavošanos 2024. gadā paredzētajām olimpiskajām spēlēm. Vienlaikus ar gaidāmajiem sporta svētkiem saistītas aktivitātes īsteno paši parīzieši. 

SOK pārstāvji pēc vizītes norādīja, ka ir gūta ļoti liela pārliecība par Parīzes gatavību uzņemt spēles – jauna laikmeta spēles. Līdz olimpiādei atlikušas 415 dienas, un pirmo reizi nav jāuztraucas par būvēm, kas jau ir gatavas un lieliski sagatavotas.

Savukārt pašiem organizatoriem raizes vēl joprojām rada izmaksas, it īpaši tās, kas saistītas ar drošības pasākumu īstenošanu. Tam ir paredzēti apmēram 8,8 miljardi eiro, un apmēram trešo daļu finanšu nodrošina valsts budžets. Organizētāji arī cer piesaistīt sponsorus, tajā skaitā lielo luksusa preču ražotāju – LVMH grupu, bet konkrēts lēmums nav pieņemts.

Apmēram 400 bērnu trešdien piedalījās olimpiādei veltītā zibakcijā Parīzes priekšpilsētā Epiņē pie Sēnas.

Svarīgākais akcijas dalībnieks bija spēļu talismans – komiksu varoņiem līdzīgs frīģiešu cepuru tēls, ko valstī uzskata par franču revolūcijas brīvības simbolu. Pasākumā piedalījās arī vietējais sportists – trīssoļlēcējs Harolds Korea, kurš cer kvalificēties nozīmīgākajām sporta sacīkstēm.

Nedēļas nogalē virs Francijas galvaspilsētas riņķos lidmašīnas un helikopteri, kas saņēma izņēmuma atļauju, lai pārbaudītu olimpiskās raidorganizācijas "Olympic Broadcasting Services" gatavību nodrošināt translācijās gaisa skatus. Lidojumi virs olimpiskajiem objektiem un ikoniskām kultūrvēsturiskām vietām notiks tikai 450 metru augstumā, kas parasti virs Parīzes ir aizliegts. Vienlaicīgi arī pārbaudīs radiosakaru darbību helikopteru ekipāžu saziņā ar zemes dienestiem.

Parīzes olimpiskās spēles 2024. gadā notiks no 26. jūlija līdz 11. augustam. Parīzes olimpisko spēļu uguns iedegšana Grieķijā paredzēta 16. aprīlī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti