Burātājs Mazais finišē 11. vietā Parīzes olimpisko spēļu pēdējā kvalifikācijas regatē

Dāvis Mazais ieguva 11. vietu Francijas dienvidu piekrastē aizvadītajā Parīzes olimpisko spēļu pēdējā kvalifikācijas regatē, kur sasniegtais rezultāts Latvijas jaunajam burātājam "IQFoil" vējdēļu klasē nebija pietiekams olimpiskās ceļazīmes iegūšanai. 

Mazais pēc 12 braucieniem ar 114 neto punktiem ierindojās uzreiz aiz TOP10 un par četru punktu tiesu palika pirmais aiz svītras cīņā par iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Tiesības startēt Parīzes olimpiskajās spēlēs pēdējā kvalifikācijas regatē 50 dalībnieku konkurencē "IQFoil" klasē ieguva septiņi burātāji. 

Sacensību noslēgumā Mazais bija gandarīts par veiksmīgu regates beigu daļu, divās dienās rezultātu tabulā pakāpjoties 15 pozīcijas augstāk. Burātājs atzina, ka pēdējie divi mēneši bija fiziski un psiholoģiski ļoti smagi, lai neļautu blakus apstākļiem ietekmēt rezultātu. 

"Daudzas lietas būtu vajadzējis darīt savādāk, bet to es apzinos tikai tagad," sociālajos medijos rakstīja Mazais. "Tomēr sasniegtais progress un tas, ka spēju būt tik tuvu [olimpiskajai ceļazīmei], ir laba zīme un motivācija arvien doties uz priekšu."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Dāvis Mazais (@daavismazais)

Jēras pilsētas piekrastē aprīļa otrajā pusē nedēļu ilgušajā kvalifikācijas regatē uzvaru finālā nodrošināja japānis Makoto Tomizava, bet viena no septiņām olimpiskajām ceļazīmēm tika arī 4. vietu ieguvušajam Lietuvas burātājam Rītim Jasūnam. 

Olimpiskajā regatē "IQFoil" klasē vīriešiem Vidusjūras ūdeņos pie Marseļas startēs 24 burātāji. 

Mazais par galveno mērķi sev ir izvirzījis Losandželosas olimpiskās spēles 2028. gadā, kad viņš būs 23 gadus vecs. 2024. gada sezonā Mazajam nozīmīgs starts vēl paredzēts U-23 pasaules čempionātā vasaras beigās, bet pirmais uzdevums pēc starta olimpiskajā kvalifikācijā viņam būs veiksmīga skolas gaitu pabeigšana. 

Pēdējā olimpiskajā kvalifikācijas regatē Latviju pārstāvēja arī Estere Kumpiņa, iegūstot 14. vietu "ILCA 6" klasē sievietēm, kur 10 labākās dalībnieces cīņu par piecām ceļazīmēm turpina medaļu raundā. 

Parīzes olimpiskās spēles notiks no 26. jūlija līdz 11. augustam. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti