Jonass pasaules čempionātā motokrosā iegūst 10. vietu sezonas otrajā posmā

Latvijas motosportists Pauls Jonass svētdien ierindojās desmitajā vietā pasaules motokrosa čempionāta otrā posma - Sardīnijas "Grand Prix" - prestižākās MXGP klases sacensībās.

"Standing Construct Honda" komandu pārstāvošais Latvijas motobraucējs pirmajā braucienā bija 12., bet otrajā - desmitais.

Jonass sestdien kvalifikācijā piedzīvoja kritienu un pēc astoņiem apļiem noslēdza braucienu, bet svētdien pirmajā braucienā pēc starta iekārtojās otrā desmita vidū un līdz finišam nedaudz uzlaboja savas pozīcijas, ieņemot 12.vietu.

Smilšainajā trasē kā pirmais aizbrauca spānis Horhe Prado, kurš savu līderpozīciju noturēja un izcīnīja uzvaru. Ilgstoši aiz viņa sekoja šveicietis Žeremī Sīvers, taču kritiena dēļ viņš izstājās no cīņas par vietu pirmajā trijniekā, kur bez Prado finišēja divi nīderlandieši Džefrijs Herlingss un Kalvins Vlānderēns. Pēc pāris kļūdām brauciena pirmajos apļos sacīkste noslēdzās spānim Rubenam Fernandesam.

Otrajā braucienā Jonass pēc pirmajiem līkumiem bija devītais un vienubrīd pakāpās uz astoto pozīciju, taču finišēja devītais.

Sīvers bija ātrākais startā, taču nākamajos līkumos piekāpās Koldenhofam, vēlāk palaižot garām arī francūžus Romēnu Fevru un Maksimo Reno. Koldenhofs savu līderpozīciju saglabāja, bet spraiga cīņā izvērtās par nākamajām trīs pozīcijām, kurās finišēja attiecīgi Herlingss, Reno un Fevrs. Pirmā posma uzvarētājs Fernandess atkal krita un finišēja 11.vietā.

Posmā ar 44 punktiem uzvarēja Herlingss, otro vietu ar 41 punktu ieņēma Koldenhofs, bet trešais ar 40 punktiem bija Prado, kamēr Jonass ar 20 punktiem bija desmitais.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā, sportistiem par punktiem cīnoties arī kvalifikācijā, līderis ar 100 punktiem ir Prado, kuram ar 93 punktiem seko Herlingss. Pirmajā posmā piekto vietu izcīnījušais Jonass sakrājis 53 punktus un ir devītais.

2022.gada čempionātā uzvarēja slovēnis Tims Gajsers, aiz sevis atstājot šveicieti Žeremī Sīveru un spāni Horhi Prado. Latvijas motosportists Jonass, kurš nestartēja trijos posmos, sezonu noslēdza devītajā pozīcijā.