Jonass pakāpjas uz 4. vietu pasaules motokrosa čempionāta posmā Sardīnijā

Latvijas motosportists Pauls Jonass svētdien Itālijā pasaules motokrosa čempionāta posma - Sardīnijas "Grand Prix" - otrajā braucienā finišēja ceturtais un abu braucienu summā noslēdza sacensības arī ceturtajā vietā.

"Standing Construct Honda" braucējs Jonass, kurš pirmajā braucienā bija piektais, otrā brauciena pirmajā aplī atradās sestajā pozīcijā, taču neilgi pēc tam pakāpās uz piekto vietu. Savukārt astotajā aplī Jonass apsteidza šveicieti Žeremī Sīveru un ieņēma ceturto vietu, kuru nosargāja līdz finišam.

Arī otrajā braucienā pirmais finišu šķērsoja spānis Horhe Prado ("GasGas"), otro vietu ieņēma slovēnis Tims Gajsers ("Honda"), bet labāko trijnieku noslēdza nīderlandietis Džefrijs Herlingss (KTM). Jonass finišā piekāpās Prado 49,572 sekundes.

Tomass Šileika neturpināja sacensības pēc trīs veiktiem apļiem.

Abu braucienu summā posmā pārliecinošu uzvaru ar 50 punktiem svinēja Prado, otrais ar 44 punktiem bija Gajsers, Herlingam 40 punkti deva trešo vietu, kamēr Jonass ar 34 punktiem palika uzreiz ārpus labāko trijnieka.

Pēc pirmajiem trīs posmiem pasaules čempionāta kopvērtējumā līderis ar 174 punktiem ir Prado, otro vietu ar 157 punktiem ieņem Gajsers, bet labāko trijnieku ar 125 punktiem noslēdz Herlingss. Jonass ar 113 punktiem atrodas piektajā pozīcijā.

Iepriekšējā sezonā kopvērtējumā uzvarēja spānis Horhe Prado ("GasGas"), aiz sevis atstājot Romēnu Fevru un šveicieti Žeremī Sīveru, bet Jonass ar vairākiem savainojumiem ierindojās 19.vietā.