Hokeja laukums

Hokeja laukums

Hokeja laukums

Modernās tehnoloģijas pārņem arī sporta līdzjutēju pasauli

Rīgas «Dinamo» fiziskās sagatavotības treneris Miezāns iemantojis respektu

Rīgas «Dinamo» fiziskās sagatavotības treneris Miezāns iemantojis respektu

Rīgas „Dinamo” fiziskās sagatavotības speciālista Raivja Miezāna darbs nebeidzas uzreiz pēc treniņa, jo viņam jāturpina darboties ar sportistu uzrādītajiem datiem. Viss Miezāna darbs ļāvis viņam iemantot spēlētāju un komandas respektu.

Fiziskās sagatavotības trenerim ne tikai jāpārzina cilvēka uzbūve un fizioloģiskie procesi, bet arī ļoti labi jāizprot treniņu slodzes un ko tās dod ilgtermiņā.

Treneris skaidroja, ka hokejistiem ir ļoti spēcīga ķermeņa augšdaļa un kājas, lai gan no malas tā var nešķist. Viņš arī uzsvēra, ka hokeja spēlētājiem ir laba izturība, līdzsvars un atjaunošanās spējas. „Labam hokejistam būs no deviņiem līdz 12 procentiem tauku masas,” sacīja Miezāns.

Hokejs atšķirībā no daudziem citiem individuālajiem sportiem atšķiras ar to, ka sports ir neprognozējamāks, jo uz laukuma notiek ārkārtīgi daudz darbības. Tādēļ sportistam ir jāpiemīt ārkārtīgi daudz dažādām īpašībām.

Treniņos palīdz arī modernās tehnoloģijas, kas ļauj ar sensoru palīdzību ievākt datus. Tos pēc tam vēlāk analizē Miezāns, lai labāk spētu izsekot hokejista īpašībām.

Viena no būtiskākajām lietām, kas ietekmē sportista spējas, ir domāšana. Miezāns uzsvēra, ka viņš nevar nevienu piespiests kaut ko darīt, tomēr treniņu darbs vēlāk būs manāms arī laukumā. Profesionālais sports jau sen vairs nav veselīgs un tajā notiek cīņa pašam ar sevi. Tie, kas var šo cīņu uzvarēt, pēc tam arī spēj to parādīt laukumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti