«Olimp/Venta 2002» pārliecinoši uzvar HK «Liepāja». Spilgtākie brīži

Latvijas hokeja virslīgā divu grandu cīņā svētdien ar 4:1 "Olimp/Venta 2002" uzvarēja HK "Liepāja", pārņemot līderību turnīra tabulā.

Pirms spēles "Liepājas" galvenais treneris Normunds Sējējs norādīja, ka abām komandām ir labi spēlētāji un spēle varētu būt līdzīgi.

Intervija ar Normundu Sējēju

Savukārt "Olimp/Venta2002" galvenais treneris Aigars Cipruss kā savas komandas galveno plusu minēja stipro uzbrukuma līniju.

Intervija ar Aigaru Ciprusu

Spēle tiešām sākās līdzīgi, bet spēles rezultātu atklāja Nikolajs Jeļisejevs, izvirzot "Olimp" vienību vadībā. Arī pirmās trešdaļas turpinājumā pieredzējušais "Liepājas" vārtsargs Māris Jučers vairākkārt dabūja glābt savu komandu, jo komandas aizsardzībā valdīja haoss.

Jeļisejevs izvirza "Olimp/Venta2002" vadībā

Pēc pirmās trešdaļas “Olimp” spēlētājs Maksims Širokovs norādīja, ka šī ir spēle par pirmo vietu virslīgas tabulā, cīņa par katru metru. Viņaprāt, turpinājumā jāsaglabā spēles temps un nevajag justies kā komforta zonā, jo pārsvars nav liels. Spēlē ir nepieciešama pašaizliedzība, piebilda hokejists.

Intervija ar Maksimu Širokovu

Pēc pirmā perioda uz sarunu LTV aicināja “Prizmas” treneri Ēriku Miļūnu, kurš pauda pamatotas bažas par amatieru un bērnu hokeja aizliegšanu – tas graus ne tikai bērnu un amatieru veselību, bet radīs pamatīgus zaudējumus arī hallēm, kuras nevar vienkārši aizslēgt ciet. Viņaprāt, valdībai būtu jāmeklē risinājumi, nevis jāatļauj privātas ballītes, bet sportu aizliegt.

Intervija ar Ēriku Miļūnu

Otrā trešdaļa iesākās aktīvi, taču "Liepājai" neizdevās izveidt nopietnu uzbrukumu pat tad, kad spēlēja vairākumā. Taču "Olimp" pēc spēles mazākumā uzreiz guva vārtus - to autors Lauris Bajaruns.

Lauris Bajaruns palielina "Olimp" pārsvaru

Optimistiski noskaņots pēc otrās trešdaļas bija “Liepājas” spēlētājs Reinis Demiters, kurš norādīja, ka komanda darīs visu, lai iemestu. “Vienalga, kā beigsies – galvenais ir uzvarēt – pagarinājumā vai tīrajā,” pauda hokejists, piebilstot, ka varianti uzvarēt ir.

Intervija ar Reini Demiteru

“Liepājas” spēlētāja Matīsa Strausa tēvs un Jūrmalas sporta skolas treneris Zigmārs Strauss pēc otrā perioda atklāja, ka situācija šobrīd hokeja jomā nav laba, un nav skaidrs, kā Jūrmalā bērni varēs turpināt treniņus, ja nav iespēju tikt uz ledus, bet ārā laika apstākļi nemaz nav labvēlīgi. “Sausie treniņi ir neatņemami, bet ledus treniņi procentuāli lielāko daļu sastāda tam, kas dod meistarību,” pauda treneris.

Intervija ar Zigmāru Strausu

Trešā trešdaļa iesākās uzreiz "Olimp" zīmē - jau pirmajā perioda minūtē Jeļisejevs atkal pārspēja Jučeru, panākot jau 3:0.

Trešā perioda sākums atkal "Olimp" zīmē

Taču šoreiz liepājniekiem izdevās kaut nedaudz samazināt rezultata starpību - Kristers Freibergs visai kuriozā veidā guva vārtus, panākot 1:3.

Freibergs samazina rezultāta starpību

Jeļisejevs nesnauda - un jau pēc brīža atkal trīs vārtu starpība - spēlētājam "hattrick", un rezultāts 4:1.

Jeļisejevam "Hattrick"

“Bija stiprs pretinieks, laba spēle, labi, ka iemetu golus,” pēc spēles izteicās trīs vārtu autors Jeļisejevs. Viņš teica, ka komanda pildījusi uzdevumu, bet pretinieki esot cīnījušies līdz galam, tikai pēc ceturtā gola esot apstājušies.

Pēcspēles intervija ar Jeļisejevu

Abas komandas savstarpējo dueli aizvadīja 26. oktobrī, kad ar 4:2 uzvarēja “Olimp”. Turnīra tabulā nu līderpozīcijās ar 15 punktiem ir "Olimp"/"Venta 2002", kurai ar 14 punktiem desmit dueļos seko "Liepāja", bet trijnieku ar 12 punktiem deviņos mačos noslēdz "Mogo"/LSPA.