Latvijas U-20 hokeja izlase pasaules čempionātu turpina ar zaudējumu somiem

Latvijas U-20 hokeja izlase ceturtdien Kanādā ar 0:3 piekāpās Somijas vienaudžiem pasaules čempionāta spēlē, tomēr vēl saglabājot izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā, liecina rīkotāju informācija.

(papildināts ar Arta Ābola un Gustava Ozoliņa teikto)
Somi pirmajās divās trešdaļās pa reizei pārspēja Latvijas vārtsargu Patriku Bērziņu, bet trešo reizi ripu raidīja tukšos vārtos, kad pāris minūtes pirms mača beigām Bērziņš bija aizstāts ar laukuma spēlētāju.

Latvijas un Somijas spēles epizodes

Latvijas izlases galvenais treneris Artis Ābols pēc spēles sarunā ar Latvijas Hokeja federāciju atzina, ka pretinieki mača sākumā darbojās ātrāk un bija daudz jāaizsargājas. Trenera vērtējumā, pēdējā trešdaļa latviešu izpildījumā bija labākā, tomēr ar to bija par maz, lai atrastu ripai ceļu somu vārtos.

Artis Ābols par spēli pret Somiju

"Jāgatavojas rītdienas spēlei," jau uz pēdējo spēli grupā raudzījās Ābols. "Jāspēlē no pirmās līdz pēdējai minūtei, un visiem."

Savukārt Latvijas izlases kapteinis Gustavs Ozoliņš uzsvēra, ka komanda mačā pret somiem ļoti centās, tomēr nospēlēja pārāk pasīvi gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Daļēji tas ir arī somu nopelns, taču pašiem agresīvāk jāspēlē un jāsarunājas laukumā, sadalot pretinieku spēlētājus, piebilda komandas kapteinis.

Gustavs Ozoliņš par spēli pret Somiju

Turnīra tabulā Latvija B grupā ar vienu punktu ieņem pēdējo vietu piecu komandu konkurencē, tiesa, vēl nav šķīrusies no cerībām pakāpties augstāk, ja vien grupas kārtas noslēgumā piektdien pamatlaikā uzveiks Slovākijas juniorus.

Jau vēstīts, ka iepriekš pirmajās divās spēlēs Ābola vadītie Latvijas juniori piekāpās ASV vienaudžiem un pēcspēles metienos zaudēja šveiciešiem.

Ceturtdaļfinālā iekļūs pa četrām labākajām divu grupu komandām, turpretim piekto vietu ieguvējas cīnīsies par palikšanu elitē.

Iepriekšējā U-20 pasaules čempionātā elites divīzijā augustā Kanādas pilsētā Edmontonā latvieši pirmo reizi sasniedza ceturtdaļfinālu un kopvērtējumā ierindojās 7. vietā.

U-20 pasaules čempionāts Monktonā un Halifaksā ilgs līdz 5. janvārim.