Latvijas U-20 hokeja izlase pasaules čempionātu sāk ar zaudējumu amerikāņiem

Latvijas U-20 hokeja izlase pirmdien Kanādā ar 2:5 zaudēja vieniem no galvenajiem favorītiem ASV vienaudžiem pirmajā spēlē pasaules čempionātā, liecina rīkotāju informācija.

(papildināts ar trenera Arta Ābola teikto)
Vārtus Latvijai guva Anrī Ravinskis un Niks Feņenko.

Latvijas U-20 hokeja izlases pasaules čempionātu sāk ar zaudējumu
00:00 / 00:36
Lejuplādēt

Pēc divām trešdaļām spēlē bija neizšķirts 2:2, līdz ASV hokejisti pēdējā periodā iemeta vēl trīs ripas Patrika Bērziņa sargātajos vārtos. Ravinskis un Feņenko otrajā periodā divreiz spēja atjaunot neizšķirtu, savukārt Bērziņš mačā atvairīja 41 metienu.

Latvijas un ASV spēles epizodes

Jau dienu vēlāk galvenā trenera Arta Ābola vadītos juniorus gaidīs spēle pret Šveices vienaudžiem, kas pirmajā spēlē ar 3:2 pagarinājumā uzveica Somiju, bet 29. decembrī pretiniekos būs somi. Grupas turnīru Latvija noslēgs 30. decembrī pret Slovākijas izlasi. Ceturtdaļfinālā iekļūs pa četrām labākajām divu grupu komandām, bet piekto vietu ieguvējas cīnīsies par palikšanu elitē.

Saruna ar Arti Ābolu

Ābols pēc pirmās spēles turnīrā sarunā ar Latvijas Hokeja federāciju (LHF) uzteica komandu par nepadošanos un uzsvēra, ka Latvijas izlase aizvadīja divas labas trešdaļas, kurās gan amerikāņiem arī bija vārtu gūšanas iespējas. Ābols nevienu zaudējumā nevaino, bet uzsvēra, ka komandai ir jādarbojas gluži kā robotiem, lai neļautu pretiniekiem iegūt pārsvaru. Kaut kur pietrūka meistarībasun ātruma, bet slikti lēmumi maksāja ielaistus vārtus, teica treneris. Pēc turnīrā pirmās spēles viņš komandai atgādināja, ka jācīnās par uzvaru, nevis skaisti jāzaudē.

"Komanda spēlēja solīdi, pāris kļūdas diemžēl pārvērtās mums zaudētos vārtos. Kā es teicu ģērbtuvēs, mums komanda uzvar un komanda zaudē," teica Ābols.

Saruna ar Anrī Ravinski

Savukārt Ravinskis atzina, ka komandai pietrūka koncentrēšanās trešajā periodā un tika pieļautas kļūdas savā zonā, bet izlase kopumā aizvadīja labu spēli un parādīja, ka var spēlēt pret jebkuru pretinieku.

Iepriekšējā U-20 pasaules čempionātā elites divīzijā augustā Kanādas pilsētā Edmontonā latvieši pirmo reizi sasniedza ceturtdaļfinālu un kopvērtējumā ierindojās 7. vietā.

U-20 pasaules čempionāts Monktonā un Halifaksā ilgs līdz 5. janvārim.