Latvijas izlases hokejists Ķēniņš rezultatīvi sāk Šveices čempionātu

Latvijas hokeja valstsvienības uzbrucējs Ronalds Ķēniņš piektdien izcēlās ar gūtiem vārtiem un rezultatīvu piespēli sezonas pirmajā Šveices čempionāta mačā. Latvieša pārstāvētā „Lausanne” viesos ar 5:1 sakāva „Fribourg-Gotteron” vienību, liecina organizatoru informācija. Pie uzvaras tika arī Elvja Merzļikina „Lugano” un Ivara Punnenova Langnau „Tigers” komandas.

Ķēniņš uz ledus pavadīja 18 minūtes un 20 sekundes, esot precīzs savā vienīgajā metienā pa pretinieku vārtiem. Viņa kontā arī viens bloķēts metiens un pozitīvs lietderības koeficients – pluss viens.

Ķēniņš vārtus guva otrajā trešdaļā, panākot 2:0, savukārt trešā perioda ievadā vairākumā asistēja partnerim, palīdzot atjaunot divu punktu pārsvaru.

Tikmēr Merzļikina „Lugano” ar 3:1 apspēlēja „Davos” komandu. Latvietis vārtus sargāja visas spēles garumā, atvairot 18 no 19 metieniem.

Savukārt Punnenova Langnau „Tigers” ar 5:2 pievarēja Rapersvīles „Jona Lakers”. Abus vārtus latvietis ielaida pirmajā trešdaļā, atstājot vienību iedzinējos ar 1:2, taču komanda prata atspēlēties un tikt pie panākuma. Punnenovs atvairīja 26 no 28 pretinieku metieniem.

Pērn Šveices čempionātā triumfēja Cīrihes „Lions” ar Ķēniņu sastāvā. Finālsērijā „Lions” ar 4-3 pieveica Merzļikina „Lugano”.

Ķēniņa pagājušajā sezonā izcīnītā uzvara Šveices čempionātā bija trešā viņa karjerā.