Latvijas hokejisti U-20 pasaules čempionātā pēcspēles metienos piekāpjas Šveicei

Latvijas U-20 hokeja izlase otrdien Kanādā ar 2:3 pēcspēles metienos zaudēja Šveices vienaudžiem pasaules čempionāta spēlē, arvien turpinot cīņu par iekļūšanu ceturtdaļfinālā, liecina rīkotāju informācija.

(papildināts ar trenera Arta Ābola teikto)
Dana Ločmeļa vārtu guvums ļāva pirmajā trešdaļā atjaunot neizšķirtu, bet Darels Dukurs otrajā periodā vairākumā izvirzīja Latvijas izlasi vadībā. Par labāko Latvijas izlasē atzina vārtsargu Patriku Bērziņu.

Šveiciešiem trešajā periodā izdevās rezultātu izlīdzināt, vārtus Rodvinam Dionisio gūstot pāris minūtes pirms pamatlaika beigām, kad vārtsargu bija aizstājis sestais laukuma spēlētājs. Pagarinājumā rezultāts nemainījās, savukārt mazrezultatīvā pēcspēles metienu sērijā Latvijai vienīgais precīzi meta Ločmelis, bet Šveices hokejisti trāpīja divreiz.

Latvijas un Šveices spēles epizodes

Spēli komanda sāka smagi un darbojās lēni, dažbrīd pat bailīgi, pēc mača Latvijas Hokeja federācijai pastāstīja izlases galvenais treneris Artis Ābols. Viņš atzina, ka, iespējams, paša teiktais par nepieciešamību darboties uzmanīgi un pacietīgi zināmā mērā nobremzēja spēlētājus, tādēļ daļa vainas par neveiksmi jāuzņemas trenerim.

Saruna ar treneri Arti Ābolu pēc spēles

"Protams, bijām tuvu, lai uzvarētu. Sāpīgs zaudējums, bet tajā pašā laikā, kā mēs šodien spēlējām, mēs to punktu izcīnījām," teica Ābols. "Guvām vārtus vairākumā, neielaidām mazākumā, tas ir svarīgi. Lai vai kā, cīnījāmies, ar ko varējām."

Saruna ar Danu Ločmeli pēc spēles

Savukārt uzbrucējs Ločmelis sacīja, ka komanda spēles sākumā atšķirībā no pirmā mača turnīrā nebija gatava cīņai un pamatlaika beigās, nespējot nosargāt pārsvaru, uzvaru acīmredzot nebija pelnījusi. Tomēr komandai jākoncentrējas nākamajai spēlei pret Somiju, lai ar pilnu spēku cīnītos jau līdz ar pirmo ripas iemetienu.

Jau spēles trešajā minūtē Latvijas izlase palika bez aizsarga Silvera Lazarenoka, kurš sadursmē ar pretinieku guva traumu un, pēc Ābola teiktā, ilgu laiku nevarēs atgriezties laukumā.

Turnīra tabulā B grupā Latvija ar vienu punktu ieņem 4. vietu piecu komandu konkurencē, tiesa, pēdējā pozīcijā esošā Slovākija ir aizvadījusi vienu spēli mazāk.

Jau vēstīts, ka dienu iepriekš Ābola vadītie Latvijas juniori piekāpās ASV vienaudžiem.

Nākamie Latvijas izlases pretinieki ceturtdien būs somi, bet grupas turnīru komanda noslēgs piektdien pret Slovākiju. Ceturtdaļfinālā iekļūs pa četrām labākajām divu grupu komandām, turpretim piekto vietu ieguvējas cīnīsies par palikšanu elitē.

Iepriekšējā U-20 pasaules čempionātā elites divīzijā augustā Kanādas pilsētā Edmontonā latvieši pirmo reizi sasniedza ceturtdaļfinālu un kopvērtējumā ierindojās 7. vietā.

U-20 pasaules čempionāts Monktonā un Halifaksā ilgs līdz 5. janvārim.