Kanādas hokejisti otro reizi pusgada laikā kļūst par U-20 pasaules čempioniem

Mājiniece Kanādas izlase ceturtdien Halifaksā U-20 pasaules čempionāta finālā ar 3:2 pagarinājumā pārspēja Čehijas hokejistus un tāpat kā iepriekšējā turnīrā augustā izcīnīja zelta medaļas, liecina rīkotāju informācija.

Kanādas jaunie hokejisti pasaules čempionu titulu izcīnīja 20. reizi.

Pēdējās trešdaļas vidū kanādiešiem vēl bija divu vārtu pārsvars, taču laukuma saimnieki to nenosargāja, čehiem minūtes laikā gūstot divus vārtus un izlīdzinot rezultātu. Papildlaika 7. minūtē Kanādai uzvaru atnesa Dilana Gentera metiens.

Par turnīrā pārliecinoši rezultatīvo hokejistu kļuva kanādietis Konors Bedārs, kurš izcēlās ar deviņiem vārtiem un 14 rezultatīvām piespēlēm. Par turnīrā vērtīgāko spēlētāju (MVP) atzītais Bedārs ir ceturtais visu laiku rezultatīvākais hokejists pasaules junioru čempionātu vēsturē.

Kanādas un Čehijas spēles epizodes
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Abas finālistes iepriekš jau tikās grupas kārtas startā, kur čehi sagādāja Kanādas izlasei zaudējumu (5:2).

ASV un Zviedrijas spēles epizodes

Bronzas medaļas ļoti rezultatīvā un pavērsieniem bagātā spēlē nodrošināja ASV jaunie hokejisti, kuri papildlaikā ar 8:7 pārspēja Zviedrijas izlasi. Ar uzvaras vārtiem papildlaikā izcēlās Čazs Lūšess, kuram tie bija trešie vārti spēlē.

Jau vēstīts, ka Latvijas juniori no Kanādas atgriezīsies ar nosargātām tiesībām spēlēt elites grupā arī nākamajā čempionātā un iegūtu 9. vietu 10 komandu konkurencē.

Nākamais U-20 pasaules čempionāts no 26. decembra līdz 5. janvārim notiks Zviedrijas pilsētā Gēteborgā. Latvijas izlase grupas kārtā spēlēs pret Kanādu, Zviedriju, Somiju un Vāciju.