HK «Kurbads» pagarinājumā pārspēj «Zemgale/LLU» hokejistus fināla pirmajā spēlē

Pašreizējie Latvijas hokeja čempioni HK "Kurbads" pirmdien finālsērijas pirmajā spēlē ar 3:2 savā laukumā pagarinājumā uzveica "Zemgale/LLU" vienību un spēra pirmo soli pretim titula saglabāšanai. Uzvarai finālsērijā komandai jāgūst četras uzvaras.

Pirmajā mačā divreiz ieguvuši vienu vārtu pārsvaru, HK "Kurbads" vadībā nenoturējās, bet pagarinājumā uzvaras vārtus guva Mārtiņš Gipters.

HK "Kurbads" uzvaru nodrošina Mārtiņa Giptera vārtu guvums

Mērķi papildlaika 9.minūtē sasniedza Giptera metiens Riharda Cimermaņa sargāto vārtu tālajā stūrī.

Jānis Sprukts atklāj rezultātu

HK "Kurbads" finālsēriju sāka favorītu godā, tomēr pirmajā trešdaļā Jelgavas komanda apliecināja, ka negrasās piekāpties. Tikai minūti pirms perioda beigām Jānis Sprukts pretuzbrukumā atklāja rezultātu.

Jānis Sprukts izvērtē pirmo trešdaļu

Pārtraukumā Sprukts intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka abas komandas ir gatavas spēlei, tādēļ nedrīkst izniekot savus momentus uzbrukumā, kā arī nedrīkst ļaut izvērsties pretiniekiem. "Kurbads" mača sākumā pārāk ilgi posās un meklēja savu spēli, tādēļ spēku samērs laukumā ir līdzīgs, atzina pieredzējušais uzbrucējs.

Jāņa Matuļa intervija

Savukārt hokeja apskatnieks Jānis Matulis intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka gaidīta finālā ir HK "Kurbads" dalība, bet "Zemgale/LLU" aizkļūšana līdz titula cīņām raisa papildu intrigu. "Kurbads" uz papīra ir favorīts, turpretim Jelgavas komandā ir redzams, ka spēlētāji ir labā fiziskā formā, un tas var būt viņu trumpis, uzsvēra Matulis.

Kristaps Jākobsons panāk 1:1

Trīs minūtes pirms pārtraukuma neizšķirtu atjaunoja Kristaps Jākobsons, vairākuma izspēlē noslēdzot teicamu Olafa Aploka piespēli cauri pretinieku zonai.

Pirmās trešdaļas videoapskats

Jelgavas komanda nekavējās likt lietā savu enerģiju, ar sparīgu un atlētisku spēli pretinieku sarežģījot pretinieku iespējas veidot uzbrukumus.

Krišs Grundmanis izvērtē otro trešdaļu

"Zemgale/LLU" kapteinis Krišs Grundmanis pēc otrās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka spēle ir spēkos līdzīga, un spēka tikpat aktīvai cīņai Jelgavas komandai pietiks arī turpinājumā.

Otrās trešdaļas videoapskats

Viesi lielākoties spēlēja tikai ar trim maiņām, uzturot agresīvu tempu.

Anda Pikāna intervija

Savukārt HK "Kurbads" īpašnieks Andis Pikāns intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka pirmoreiz viņa kluba hallē pulcējies tik liels līdzjutēju skaits, nodrošinot īstu hokeja gaisotni.

Aleksandrs Galkins atgūst vadību "Kurbadam"

Teicams solo reids trešajā periodā izdevās Aleksandram Galkinam, kurš vēlreiz laukuma saimniekus izvirzīja vadībā, kam nebija lemts ilgi noturēties.

Ivans Ribčiks vēlreiz izlīdzina rezultātu

Līdz pēdējās trešdaļas vidum jelgavniekiem pretuzbrukumā otros vārtus guva Ivans Ribčiks, un pamatlaikā abu komandu centieni gūt uzvaru bija nesekmīgi.

Jēkabs Rēdlihs izvērtē aizvadīto pamatlaiku

HK "Kurbads" aizsargs Jēkabs Rēdlihs pēc pamatlaika intervijā Latvijas Televīzijā pauda cerību, ka pagarinājumā izdosies kāpināt tempu un nokausēt pretiniekus, kas visus trīs periodus aizvadīja ļoti agresīvi.

Trešā perioda videoapskats

Uzvaras vārtus guvušais Gipters pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka pretinieku aktīvā spēle nebija pārsteigums, un visā sērijā būs jābūt gataviem cīnīties ar nepiekāpīgajiem sāncenšiem.

Mārtiņa Giptera komentārs pēc spēles

Pusfinālā "Zemgale/LLU" pieveica regulārās sezonas uzvarētājus HK "Mogo" un debitē finālsērijā, turpretim HK "Kurbads" finālā spēlē piekto sezonu pēc kārtas.

Sērijā otrā spēle būs jau otrdien arī HK "Kurbads" hallē. Tāpat kā visus finālsērijas mačus arī šo spēli varēs redzēt LTV7 un replay.lv.