«Blue Jackets» bez Merzļikina piedzīvo neveiksmi Somijā; Girgensonam vārti zaudējumā

Otro dienu pēc kārtas Somijā notika Nacionālās hokeja līgas (NHL) pasaules tūres spēle, kurā Elvja Merzļikina pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets" atkārtoti spēkojās ar Kolorado "Avalanche". Bez latviešu vārtsarga pieteikumā "Blue Jackets" piedzīvoja zaudējumu ar 1:5. Savukārt citā spēlē Zemgus Girgensons guva vārtus, taču Bufalo "Sabres" ar 3:5 zaudēja Tampabejas "Lightning", vēsta NHL.

(papildināts ar Girgensona un Balcera spēļu rezultātiem)
Spēle Tamperē bija īpaša "Blue Jackets" vārtsargam Jūnasam Korpisalo, kurš laukumā nebija devies kopš marta. Soms pirmo spēli pēc savainojuma izdziedēšanas aizvadīja dzimtenē. Korpisalo gan nespēja parādīt savu labāko spēli, atvairot 39 no 44 metieniem jeb 88,9%. Īpaši neveiksmīgs viņam bija otrā perioda ievads, kad nepilnu četru minūšu laikā tika ielaistas trīs ripas.

Kolumbusas "Blue Jackets" un Kolorado "Avalanche" spēles momenti

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Tikmēr Merzļikins spēli noraudzījās no tribīnēm kopā ar savu vecmammu.

Abas komandas Somijā spēlēja arī piektdien, kad ar 6:3 pārāki bija "Avalanche".

Kolumbusas komandai šis bija piektais zaudējums pēc kārtas.

Tikmēr citā spēlē Girgensons uz ledus bija 13 minūtes (13:09), no kurām 47 sekundes mazākumā. Viņš guva vienus vārtus, veica vienu metienu, pielietoja trīs spēka paņēmienus, bloķēja vienu pretinieku ripu un uzvarēja 71% iemetienu. Spēli viņš noslēdza ar neitrālu +/- rādītāju.

Vārtus latvietis guva pirmā perioda izskaņā, izlīdzinot spēles rezultātu (1:1). Pēc "Sabres" uzbrukuma šķita, ka trauksme "Lightning" vārtu priekšā jau norimusi, taču, Tampabejas spēlētājam neveiksmīgi apstrādājot ripu, tā nonāca tieši priekšā Girgensonsam, latvietim to raidot vārtu tīkliņā.

Girgensona vārtu guvums

Šosezon Girgensons jau guvis trīs vārtus un atdevis divas rezultatīvas piespēles.

Bufalo "Sabres" un Tampabejas "Lightning" mača epizodes

Spēli sestdien aizvadīja arī Rudolfs Balcers, kura pārstāvētā Floridas "Panthers" izbraukumā ar 4:5 zaudēja Losandželosas "Kings".

Balcers kopumā spēlēja nepilnas trīs minūtes (2:56). Šajā laikā viņš pa vārtiem nemeta, bet asistēja vārtu guvumā. Spēli viņš noslēdza ar negatīvu +/- rādītāju -1.

Rezultatīvu piespēli Balcers atdeva spēles pirmajā vārtu guvumā. Latvietis atbruņoja pretinieku vidējā zonā un saņēma sitienu ar augsti paceltu pretinieka nūju. Šķita jau, ka "Kings" būs jāspēlē skaitliskajā mazākumā, taču Raiens Lombergs bija pirmais pie ripas, ievilka to mājinieku aizsardzības zonā un ar precīzu metienu atklāja rezultātu.

Balcers asistē vārtu guvumā

Balcers šosezon guvis divus vārtus un atdevis divas rezultatīvas piespēles.

Vēl citā spēlē sestdien Teodora Bļugera Pitsburgas "Penguins" ar 2:3 piekāpās Sietlas "Kraken", piedzīvojot septīto zaudējumu pēc kārtas.

Latvietis komandai nepalīdzēja ķermeņa augšdaļas savainojuma dēļ. Viņš šosezon vēl nav bijis laukumā. Sagaidāms, ka sezonas debiju Bļugers varētu piedzīvot drīzumā, jo latvietis jau atgriezies komandas treniņos.

Pēc aizvadītām 12 spēlēm "Sabres" ar 14 punktiem ir devītajā vietā NHL Austrumu konferencē. Divas vietas zemāk ir "Panthers", kas tikpat mačos iekrājusi 13 punktus. Tikmēr "Penguins" ar desmit punktiem ir 14. vietā, savukārt "Blue Jackets" ar sešiem punktiem atrodas pēdējā 16. pozīcijā.