Latvijas handbola izlasei otrajā spēlē neizdodas apturēt rezultatīvos norvēģus

Latvijas izlases handbolisti ceturtdien Valmierā ar 17:36 zaudēja Norvēģijas valstsvienībai Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupas spēlē un cieta abu komandu cīņā otro neveiksmi divās dienās.

(papildināts pēc Baltkrievijas uzvaras pār Itāliju)
Kvalifikācijas ciklu Latvijas izlase noslēgs 2. maijā ar spēli Baltkrievijā. Minskā būs nepieciešama uzvara, lai saglabātu izredzes tikt uz finālturnīru, ja tobrīd Latvijas valstsvienība vēl pretendēs kļūt par kvalifikācijā vienu no labākajām 3.vietas ieguvējām.

Intervija ar Daini Krištopānu

Divus vārtus guvušais Latvijas izlases līderis Dainis Krištopāns pēc cīņas atzina, ka izpaudās komandu atšķirība fiziskajā sagatavotībā, kā arī norvēģi pēc pirmās spēles labi izpētīja pretiniekus. Lai gan neveiksmei ir daudz attaisnojumu, Latvijas izlasē bija arī nepietiekama koncentrēšanās un haoss spēlē, līdz ar to rezultāts izvērtās nežēlīgs, atzina Krištopāns. Smagā sakāve gan nenozīmē, ka nav izredžu nākamajā spēlē pret Baltkrieviju, piebilda Krištopāns.

Norvēģijas - Latvijas spēles epizodes

Nils Kreicbergs norvēģu vārtos trāpīja trīs reizes un bija rezultatīvākais Latvijas izlasē. Norvēģijas valstsvienībā ar 11 vārtu guvumu izcēlās Kevins Māgeru Guliksens. Laukuma saimnieki otrajā mačā nomināli bija norvēģi, jo komandas aizvadīja divās dienās jau otro savstarpējo spēli.

Rezultatīvā izrāvienā Latvijas izlase guva trīs vārtus pēc kārtas un izvirzījās vadībā 5:4. Tāpat kā dienu iepriekš mājiniekus vairākkārt glāba vārtsargs Artūrs Kuģis un būtisku pārsvaru nespēja iegūt neviena komanda, līdz pirmā puslaika pēdējās 10 minūtēs norvēģi apliecināja lieliskas prasmes uzbrukumā un pārtraukumā devās ar panāktu vadību 17:11.

Intervija ar Antonu Šuleiko

Ārpus sastāva spēlē palikušais Latvijas izlases handbolists Antons Šuleiko pēc pirmā puslaika intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka mājiniekiem ir vairāk kļūdu nekā mačā dienu iepriekš. Viņš piebilda, ka tas ir arī norvēģu nopelns, jo viesi gan jau izanalizēja Latvijas valstsvienības darbību iepriekšējā spēlē.

Rāms spēles ritējums bija otrajā puslaikā, norvēģiem turoties drošā vadībā un arvien pieaudzējot pārsvaru.

Intervija ar Sandri Veršakovu pirms spēles

Mājinieku valstsvienības galvenais treneris Sandris Veršakovs pirms cīņas intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka iepriekšējo spēli Latvijas izlase trešdien aizvadīja cienīgi, turklāt izcili vārtos nospēlēja Artūrs Kuģis. Taču otrajā puslaikā norvēģi pamainīja uzbrukuma taktiku un Latvijas izlasei tas radīja sarežģījumus, atzina treneris. Viņš uzsvēra, ka otrajā mačā jāspēlē ar tādu pašu azartu un degsmi, kā arī jāsamazina kļūdu skaits.

Abu komandu iepriekšējā spēlē trešdien favorīti norvēģi bija pārāki ar 28:23. Spēļu kalendāru kvalifikācijas grupā ietekmēja pandēmija - Latvijas un Norvēģijas izlases vienojās abas savstarpējās spēles aizvadīt Valmierā, jo skandināvi viesus nevar uzņemt mājās noteikto epidemioloģisko noteikumu dēļ.

Četru komandu kvalifikācijas grupā norvēģiem un baltkrieviem piecās spēlēs ir pa četrām uzvarām un garantēta dalība finālturnīrā. Baltkrievi ceturtdien viesos ar 32:31 pārspēja Itālijas valstsvienību, kam tāpat kā Latvijai pirms pēdējās spēļu kārtas ir viena uzvara.

Latvijas izlasē būs jārēķinās, ka uz Minsku nedosies labākais sastāvs, jo amatieri komandā spēlētāji nevar ignorēt darba pienākumus.

2022. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā Ungārijā un Slovākijā piedalīsies 24 valstsvienības. Kvalifikācijā vietu finālturnīrā nodrošinās 20 izlases – katras atlases grupas divas spēcīgākās komandas un četras no astoņām trešās vietas ieguvējām. Finālturnīrā vietu jau garantējušas abas organizatores, kā arī iepriekšējā čempionāta uzvarētāja Spānija un fināliste Horvātija.