Latvijas handbolisti zaudē spēcīgajiem norvēģiem, spēka pietiek spēles pirmajai pusei

Latvijas vīriešu handbola valstsvienība trešdien Valmierā ar 23:28 zaudēja spēcīgajai Norvēģijas izlasei Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupas spēlē. Pirmajā puslaikā lielākoties vadībā bija mājinieki, tomēr visam mačam spēka Latvijas izlasei nepietika. Iespēja revanšam būs jau ceturtdien, kad abas komandas tiksies vēlreiz.

Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar sešiem vārtiem bija Egils Politers, bet Dainis Krištopāns precīzi meta piecas reizes. Norvēģiem ar deviņiem gūtiem vārtiem izcēlās Sanders Sagosens.

Intervija ar Egilu Politeru pēc spēles

Politers pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā uzsvēra, ka komanda apliecināja spēju cīnīties arī pret pasaules grandiem. Savukārt otrajā puslaikā mājiniekiem pietrūcis pieredzes. Politers sagaida, ka arī nākamajā spēlē norvēģiem būs jārēķinās ar nopietnu pretsparu.

Pāris kļūdas spēles sākumā Latvijas izlasi atstāja iedzinējos ar 1:3, taču laukuma saimnieki spēja sakārtot sadarbību uzbrukumā un guva trīs vārtus pēc kārtas, pārņemot vadību. Veiksmīgi Latvijas vārtos darbojās Artūrs Kuģis un pirmā puslaika vidū pēc Krištopāna precīza metiena mājinieki panāca 8:6. Aizsardzībā laukuma saimniekiem gan neizdevās iztikt bez noraidījumiem un pēdējās minūtēs pirms pārtraukuma norvēģi izvirzījās vadībā.

Pēc pirmā puslaika norvēģiem bija minimāls pārsvars 14:13. Piecus vārtus Latvijai pirmajā puslaikā guva Krištopāns.

Intervija ar Arvi Juzupu

Latvijas Handbola federācijas (LHF) izlašu direktors Arvis Juzups puslaika noslēgumā uzteica mājiniekus par labu sniegumu, īpaši atzīmējot vārtsarga Kuģa ieguldījumu. Juzups prognozēja, ka otrais puslaiks būs smags, jo Norvēģijas izlasē pulcēti augsta līmeņa profesionāļi.

Latvijas un Norvēģijas spēles spilgtākās epizodes

Norvēģi pēc pārtraukuma darbojās efektīvāk un astoņās minūtēs panāca 18:14. Skandināvi spēja noturēt Latvijas uzbrukumus un nostiprinājās vadībā, otrā puslaika vidū pieaudzējot pārsvaru līdz sešu vārtu starpībai (23:17). Pēdējās 10 minūtēs viesi jau mierīgākā noskaņā aizvadīja maču līdz beigu svilpei.

Intervija ar Sandri Veršakovu pirms spēles

Mājinieku valstsvienības galvenais treneris Sandris Veršakovs pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka norvēģi ir mača favorīti, taču tas nemaina Latvijas handbolistu noskaņojumu doties laukumā, lai ar maksimālu atdevi cīnītos par uzvaru.

Abas komandas Valmierā vēlreiz tiksies ceturtdien, kad laukuma saimnieki nomināli būs norvēģi. Kvalifikācijas ciklu Latvijas izlase noslēgs 2. maijā ar spēli Baltkrievijā. Latviešiem divās atlikušajās spēlēs pret abiem grupas favorītiem nepieciešams vismaz punkts, lai saglabātu izredzes tikt uz finālturnīru.

Četru komandu kvalifikācijas grupā baltkrieviem un norvēģiem četrās spēlēs ir pa trim uzvarām un praktiski garantēta dalība finālturnīrā. Itālijai un Latvijai ir pa vienai uzvarai.

2022. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā Ungārijā un Slovākijā piedalīsies 24 valstsvienības. Kvalifikācijā vietu finālturnīrā nodrošinās 20 izlases – katras atlases grupas divas spēcīgākās komandas un četras no astoņām trešās vietas ieguvējām. Finālturnīrā vietu jau garantējušas abas organizatores, kā arī iepriekšējā čempionāta uzvarētāja Spānija un fināliste Horvātija.