Žilbinošā septiņu vārtu uzbrukuma futbolā Francija svin uzvaru pār Argentīnu

Jauniem talantiem bagātā Francijas izlase spilgtā un žilbinošā uzbrukuma futbolā sestdien Kazaņā ar 4:3 uzvarēja Argentīnu un iekļuva Pasaules kausa ceturtdaļfinālā. Vadībā otrajā puslaikā pabija abas komandas, līdz franči iesita trīs vārtus pēc kārtas un no zaudētājiem nostiprinājās drošā vadībā. Divus vārtus uzvarētājiem otrajā puslaikā guva 19 gadus vecais Kilians Mbape.

Pusfinālā franči tiksies ar Urugvajas un Portugāles spēles uzvarētājiem.

Franciju vadībā 13.minūtē izvirzīja Antuāns Grizmans, realizējot 11 metru soda sitienu, savukārt ar varenu tālsitienu neizšķirtu 41.minūtē atjaunoja Anhels di Marija. Pēc pārtraukuma Argentīnai vienu vārtu pārsvaru 48.minūtē nodrošināja Gabriels Merkado, bet tikpat izcils Francijai 57.minūtē bija Benžamēns Pavārs. Teicamas tehnikas prasmes apliecinājušais Kilians Mbape 64.minūtē atguva vadību Francijai un četras minūtes vēlāk guva komandai arī ceturtos vārtus. Līdz minumumam kompensācijas laika 3.minūtē rezultāta starpību samazināja Serhio Aguero.

Antuāna Grizmana sisto bumbu atvaira vārtu pārliktnis

Pirmie draudi Argentīnas vārtiem bija 9.minūtē, kad pēc Grizmana izpildīta tiešā brīvsitiena bumba trāpīja pa vārtu pārliktni.

Argentīnas soda laukumā nogāž Kilianu Mbapi

Pāris minūtes vēlāk Kilians Mbape milzu ātrumā ieskrēja Argentīnas soda laukumā un aizsargam Markosam Roho nekas cits neatlika kā viņu nogāzt.

No 11 metru atzīmes sit Antuāns Grizmans

Tiesneša piespriesto 11 metru soda sitienu apdomīgi realizēja Grizmans.

Tikai ar neatļautu paņēmienu izdodas apturēt Kilianu Mbapi

Vēlreiz reaktīvu ātrumu Mbape apliecināja 19.minūtē, un arī šoreiz viņu neatļauti nogāza, tiesa, pirms pašas soda laukuma robežas. Brīdinājumu par pārkāpumu nopelnīja Nikolass Taljafiko. Tiešo brīvsitienu izpildīja Pols Pogba, bet sita krietni virs vārtiem.

Anhels di Marija atjauno neizšķirtu

Argentīnas izlase vairāk pārvaldīja bumbu, bet vārtus īsti neapdraudēja, līdz izlīdzinājumu di Marija panāca ar spēcīgu sitienu no apmēram 25 metriem, trāpot vārtu stūrī. Vārtsargs Igo Loriss lēcienā līdz bumbai neaizsniedzās.

Gabriels Merkado vadībā izvirza Argentīnu

Ļoti apņēmīgi argentīnieši sāka otro puslaiku un 48.minūtē Lionela Mesi sitienu pielaboja Merkado. Bumba ielidoja vārtu tuvajā stūrī, neatstājot izredzes Lorisam.

Argentīna teju dārgi samaksā par kļūmi vārtu priekšā

Ar vārtu zaudējumu Argentīna riskēja 46.minūtē, kad aizsarga Federiko Fazio pagalam nesaskaņota sadarbība ar vārtsargu Franko Armani teju ļāva Grizmanam tikt pret tukšiem vārtiem. Lai gan Grizmans tika rauts aiz krekla, Fazio palika nesodīts.

Benžamēns Pavārs panāk Francijai izlīdzinājumu 2:2

Tikai minūti vēlāk fantastisks griezts sitiens no soda laukuma robežas izdevās Pavāram, bumbai pa loka trajektoriju ielidojot vārtu tālajā augšējā stūrī.

Kilians Mbape atgūst Francijai vadību 3:2

Puslaika turpinājumā Mbape apliecināja, ka ir gan ātrs, gan tehniski izcils futbolists. Ticis pie bumbas soda laukumā, Mbape izkārtoja sev sitienu no tuvas distances un panāca Francijai 3:2 vadību.

Rezultatīvu Francijas uzbrukumu noslēdz Kilians Mbape

Vēl četras minūtes vēlāk Francijas futbolistu pāris garas piespēles zibenīgi izvadīja bumbu caur Argentīnas aizsardzību un Mbape izrāvienā pabeidza uzbrukumu ar precīzu sitienu.

Lionelu Mesi pieviļ sitiens ar labo kāju

Argentīnai centienos atspēlēties bija iespējas uzbrukumā, tomēr pretinieki centīgi bloķēja sitienus un neļāva tikt labās sitienu pozīcijās. Argentīnas izlases lielākā zvaigzne Lionels Mesi 85.minūtē izrāvās soda laukumā, tomēr sitiens ar labo kāju viņam neizdevās.

Serhio Aguero samazina Francijas pārsvaru līdz minimumam

Cerības argentīniešiem stiprināja Aguero, kompensācijas laika trešajā minūtē ar galvu precīzi sitot pēc Mesi teicama centrējuma.

Franči Pasaules kausa finālturnīros Dienvidamerikas komandām nav zaudējuši kopš 1978.gada, kad atzina Argentīnas pārākumu.

Francijas izlase iepriekš bez īpašiem sarežģījumiem kļuva par uzvarētāju C grupā, kur pārspēja Austrāliju (2:1) un Peru (1:0), bet ar Dāniju sagādāja finālturnīrā vienīgo bezvārtu neizšķirtu. Turpretim Argentīna tikai pēdējā kārtā nodrošināja otro vietu D grupā, kur nospēlēja neizšķirti ar Islandi (1:1), zaudēja horvātiem (0:3), bet izšķirošajā mačā pieveica Nigērijas izlasi (2:1).

Vēl vienā astotdaļfināla mačā plkst. 21 Urugvajas izlase Sočos dosies laukumā pret Eiropas čempionvienību Portugāli.

Finālturnīra priekšsacīkstēs 32 valstsvienības bija sadalītas astoņās grupās, kas 11 Krievijas pilsētu 12 stadionos aizvadīja grupu kārtas spēles. Pa divām labākajām katras grupas komandām pēc apļa izspēles nonāca astotdaļfinālā un cīņu par trofeju turpina izslēgšanas turnīrā.

Pasaules kausa ieguvēji kļūs zināmi 15.jūlijā finālspēlē Maskavā. Pasaules kausa izcīņas spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un lsm.lv.