Suaresa divi vārti Urugvajai nodrošina uzvaru pār Anglijas izlasi

Pēc savainojuma atlabušais Luiss Suaress ceturtdien atgriezās laukumā un ar diviem iesistiem vārtiem Sanpaulu veicināja Urugvajas izlases uzvaru 2:1 pār Angliju Pasaules kausa izcīņas grupā, liecina organizatoru informācija. Angļi cieta otro zaudējumu, kas viņu izredzes uz dalību astotdaļfinālā samazināja līdz minimumam.

Pirmajā puslaikā Suaress atklāja rezultātu, savukārt Veins Rūnijs ar karjerā pirmo vārtu guvumu Pasaules kausa izcīņas finālturnīros 75. minūtē panāca Anglijai izlīdzinājumu, tomēr pēdējais vārds spēlē bija Urugvajai. Pēc 85. minūtē Suaresa otrajiem iesistajiem vārtiem Anglijas izlasei vairs neizdevās izglābties.

Suaress urugvajiešus vadībā izvirzīja 39. minūtē, kad Anglijas kluba "Liverpool" futbolists pēc Edinsona Kavani centrējuma ar galvu soda laukumā sita vārtsarga kustībai pretējā virzienā. Vairākas labas iespējas bija arī angļiem, un pēc Rūnija sitiena no tuvas distances ar galvu bumba trāpīja vārtu staba un pārliktņa krustā. Rūnijs iepriekš arī izpildīja bīstamu soda sitienu, pēc kura bumba aizlidoja gar vārtu augšējo stūri.

Rūnijam otrajā puslaikā izdevās bez lielas piepūles pārspēt lieliski spēlējušo Urugvajas vārtsargu Fernando Musleru, kad viņš no dažu metru attāluma noslēdza Glena Džonsona perfektu piespēli, pēc kuras bumba atrada ceļu cauri urugvajiešu aizsardzībai.

Pēc ceļgala operācijas Suaress vairāk nekā mēnesi nebija spēlējis, tomēr tas viņam neliedza gūt arī uzvaras vārtus. Pēc cīņas laukuma centrā bumba atlēca pie Suaresa, kurš izrāvās viens pret Džo Hārta vārtiem un neatvairāmi sita vārtsargam virs pleca.

Lai saglabātu izredzes uz dalību astotdaļfinālā, angļiem jācer, ka Itālijas izlase piektdien D grupas otrās kārtas pēdējā spēlē uzvarēs Kostariku.

C grupā otrajā kārtā ceturtdien kolumbieši ar 2:1 uzveica Kotdivuāras futbolistus, bet plkst. 1 naktī uz piektdienu pēc Latvijas laika Natalā laukumā dosies pirmajā spēlē zaudējušās Japāna un Grieķija.