Itālijas izlase sasniedz garāko bezzaudējumu sēriju valstsvienību futbola vēsturē

Itālijas futbola izlase svētdien sasniedza garāko bezzaudējumu sēriju nacionālajām valstsvienībām. Itālija 2022.gada Pasaules kausa apakšgrupas spēlē Bāzelē cīnījās neizšķirti 0:0 ar Šveici.

Šī gada Eiropas čempiones Itālijas izlases bezzaudējumu sērija sasniegusi 36 mačus. Par vienu maču īsāka sērija no 2007. līdz 2009.gadam bija Spānijai un no 1993. līdz 1996.gadam Brazīlijai.

Dažos avotos Brazīlijas bezzaudējumu sērija ir 36 spēles, taču viens tās izlases mačs, neizšķirts pret Rumānijas B izlasi, nav FIFA atzīts, jo duelis aizvadīts pret rezerves izlasi.

Itālijas izlasei rekordu nosvinēt ar uzviju liedza Šveices vārtsargs Jans Zommers, kurš vairākas reizes glāba mājiniekus. Itālijai 53.minūtē bija iespēja izvirzīties vadībā, taču Žoržinju izpildītais 11 metru soda sitiens bija pārāk vājš, Zommeram bez problēmām tverot bumbu. Žoržinju nav realizējis divas no savām pēdējām trim "pendelēm".

Abas šīs izlases tikās arī šī gada Eiropas čempionāta finālturnīra apakšgrupā, kur ar 3:0 pārāki bija itāļi.

Vēl C apakšgrupā Lietuva viesos ar 0:1 zaudēja Bulgārijai, kurai astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām vārtus guva Ivailo Čočevs.

C apakšgrupā pirmo vietu ar 11 punktiem piecās spēlēs ieņem Itālija, septiņi punkti trīs mačos ir Šveicei, piecus punktus piecos dueļos guvusi Bulgārija, četri punkti trīs spēlēs ir Ziemeļīrijai, bet Lietuva laukumā devusies četrreiz un palikusi bez punktiem.

Tikmēr I grupā Anglija mājās līdz 72.minūtei tikai ar 1:0 vadībā bija pret Andoru, tomēr beigās svinēja uzvaru ar 4:0. Angļiem divus vārtus guva Džesse Lingārds, bet pa reizei izcēlās Herijs Keins un Bukajo Saka.

Tāpat graujošu uzvaru šajā grupā svinēja Polija, kas viesos ar 7:1 pārspēja Sanmarīno. Poļiem ar "hat-trick" atzīmējās Adams Buksa, divi vārti bija Roberta Levandovska kontā, bet vēl pa precīzam sitienam bija Karolam Sviderskim un Karolam Linetijam. Mājiniekiem vārtus guva Nikola Nanni.

Dienas pirmajā mačā Albānija mājās ar 1:0 uzvarēja Ungāriju. Uzvaras vārtus trīs minūtes pirms pamatlaika beigām guva Armando Broja.

I apakšgrupā līdere ar 15 punktiem piecās spēlēs ir Anglija, desmit punktus guvusi Polija, deviņi punkti ir Albānijai, septiņi, Ungārijai, trīs Andorai, bet neviens - Sanmarīno.

Hansi Flika vadībā pirmo graujošo uzvaru svinēja Vācija, kas mājās ar 6:0 neatstāja nekādas cerības Armēnijai. Divreiz viesus pārspēja Seržs Njabrī, bet pa reizei bumbu vārtos ieraidīja Timo Verners, Marko Roiss, Jonass Hofmans un Karims Adejemi.

Šajā grupā uzvaru izcīnīja arī Rumānija, kas mājās ar 2:0 bija pārāka pār Lihtenšteinu. Pirmajā puslaikā rumāņiem vārtus guva Alins Toska un Kristians Manea.

Tikmēr Islande atspēlējās no divu vārtu deficīta un mājās cīnījās neizšķirti 2:2 ar Ziemeļmaķedoniju. Pateicoties Darko Velkovska un Ezģana Alioski gūtajiem vārtiem, viesi līdz par 78.minūtei bija vadībā ar 2:0, taču turpmāko sešu minūšu laikā Brinjars Ingi Bjarnasons un Andri Gudjonsens panāca 2:2.

J apakšgrupā augšā ar 12 punktiem piecās cīņās ir Vācija, desmit punktus guvusi Armēnija, deviņus Rumānija, astoņus Ziemeļmaķedonija, četrus Islande, bet Lihtenšteina cīnās bez punktiem.

Pārliecinoša uzvara bija arī FIFA ranga līderei Beļģijai, kas mājās ar 3:0 pārspēja Čehiju. Vārtus guva Romelu Lukaku, Edens Azārs un Aleksis Sālemākerss.

Šajā grupā dienas pirmais duelis izvērtās par pamatīgu trilleri, Velsai kompensācijas laika trešajā minūtē izraujot uzvaru 3:2 pār Baltkrieviju.

Velsiešiem visus trīs vārtus, divus ar 11 metru soda sitieniem, guva Gerets Beils. Baltkrievijai "pendeli" realizēja Vitālijas Lisakovičs un no spēles izcēlās Pāvels Sedko.

Baltkrievija mājas spēli aizvadīja neitrālā laukumā Kazaņā.

E grupā pirmo vietu ar 13 punktiem piecās spēlēs ieņem Beļģija, otrā ar septiņiem punktiem piecās cīņās ir Čehija, sešus punktus trīs mačos guvusi Velsa, trīs punkti četrās spēlēs ir Baltkrievijai, bet Igaunija trīs dueļos palikusi bešā.

No Eiropas grandiem pretiniekus grāva arī Spānija, kas mājās ar 4:0 uzveica Gruziju. Spāņiem bumbu tīklā raidīja Hosē Gaja, Karloss Solers, Ferrans Torress un Pavlo Sarabija.

Otrā šīs grupas spēlē Kosova izrāva neizšķirtu 1:1 pret Grieķiju. Pirmā puslaika kompensācijas laikā grieķus vadībā izvirzīja Anastasis Duviks, bet otrā puslaika kompensācijas laika trešajā minūtē 1:1 panāca Vedats Murihi.

B grupā pirmā ar desmit punktiem piecās cīņās ir Spānija, deviņus punktus trīs mačos sakrājusi Zviedrija, četri punkti četrās spēlēs ir Kosovai, trīs punktus trīs dueļos guvusi Grieķija, bet Gruzija piecos mačos samierinājusies ar vienu punktu.

Eiropas zonā izlases sadalītas desmit apakšgrupās - piecās pa piecām izlasēm un piecās pa sešām izlasēm. Pasaules kausa finālturnīram kvalificēsies desmit grupu uzvarētājas, bet "play-off" kārtā piedalīsies desmit otro vietu ieguvējas un divas labākās UEFA Nāciju līgas komandas, kas apakšgrupās būs ārpus labāko divnieka.

Izslēgšanas turnīrā 12 izlases tiks sadalītas trīs "play-off" zaros, kur 2022.gada martā tiks noskaidrotas vēl trīs finālturnīra dalībnieces.

2022.gada Pasaules kausa finālturnīrs norisināsies Katarā, un karsto laika apstākļu dēļ turnīrs tiks izspēlēts ziemā no 21.novembra līdz 18.decembrim.

2022.gadā Katarā notiks pēdējais Pasaules kausa finālturnīrs, kurā piedalīsies 32 komandas. 2026.gada turnīrā, kuru uzņems Kanāda, Meksika un ASV, piedalīsies 48 izlases.