FIFA prezidents cer decembrī panākt atbalstu Pasaules kausa rīkošanai ik otro gadu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Starptautiskās Futbola federācijas (FIFA) iecere Pasaules kausa izcīņu rīkot ik otro gadu ir izpelnījusies asu kritiku, tomēr FIFA prezidents Džanni Infantīno uzskata, ka līdz gada beigām varētu panākt vienotu situācijas skatījumu ar Eiropas valstu futbola federācijām, vēstīja BBC.

FIFA rosina ik otro gadu rīkot Pasaules kausa finālturnīru vīriešiem, kā arī ar tādu pašu intervālu organizēt Pasaules kausa izcīņu sieviešu izlasēm. Abus turnīrus rīkojot pamīšus, Pasaules kausa ieguvējus noteiktu ik gadu. 

Pret FIFA plāniem kategoriski iebilda Eiropā, kur, pēc neoficiālas informācijas, vairāk nekā 10 valstu pauda gatavību pamest FIFA, ja tā īstenos Pasaules kausa reorganizācijas ieceres. Infantīno otrdien neklātienes konferencē uzklausīja Eiropas Futbola federācijas savienības (UEFA) 55 biedru kritiku, bet trešdien situāciju apsprieda FIFA padomes sanāksmē.

Infantīno paļaujas, ka nākamajā sanāksmē decembrī puses vienosies par "veselajam saprātam" atbilstošu risinājumu. Nepieciešamību restrukturizēt Pasaules kausa izcīņu Infantīno pamatoja ar nepieciešamību noturēt jaunākas auditorijas uzmanību.

FIFA padomes sanāksmē esot izskanējusi gan jauno plānu kritika, gan aizrautīgs atbalsts.

"Esmu pārliecināts, ka 20. decembrī mēs spēsim piedāvāt vispārēju risinājumu," teica Infantīno. 

Piedāvāto izmaiņu pamatā ir sporta, nevis finanšu intereses, uzskata FIFA prezidents. Viņš atzina, ka izmaiņas varētu ieviest pakāpeniski. Līdz nākamajai sanāksmei decembrī gan ir paredzēts sagatavot iespējamās reorganizācijas ekonomiskās ietekmes izvērtējumu. 

Infantīno arī pauda pārliecību, ka

pagātnē paliek laiki, kad Pasaules kausa finālturnīru rīko viena valsts.

Turnīra sadalīšanu vairākām valstīm FIFA prezidents pamatoja ar iespēju atvieglot rīkotājiem finanšu nastu. 

Nākamā Pasaules kausa izcīņa vīriešu izlasēm notiks 2022. gadā Katarā, savukārt spēcīgākajām sieviešu valstsvienībām 2023. gadā jātiekas Austrālijā un Jaunzēlandē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti