Sporta ziņas

Pēc mēneša īpašā ceremonijā paziņos „Gada balvu sportā” laureātus

Sporta ziņas

LR korespondents Mārtiņš Kļavenieks par Inetas Radēvičas dopinga skandālu

Latvijas futbola federācija aizvadīs svarīgu valdes sēdi

Šķirties vai samierināties? Futbolā jālemj par valstsvienības treneri

Latvijas futbola izlase vēl pavisam nesen aizvadīja spēles UEFA Nāciju līgā, bet tagad pienācis laiks svarīgu lēmumu pieņemšanai. Latvijas Futbola federācijā (LFF) pirmdien būs valdes sēde, kuras rezultātiem uzmanību pievērsīs visa futbola sabiedrība, jo dienaskārtībā iekļauti vairāki ļoti būtiski jautājumi.

Visupirms jau tiks lemts par nākamā gada komandu skaitu virslīgā. Šogad Latvijas čempionāta augstākajā līmenī spēlēja 8 komandas, taču ir reāla iespēja, ka jaunajā sezonā komandu skaits pieaugs līdz 10. Otrs būtiskais jautājums būs situācija ar nacionālās izlases galveno treneri. Līgums ar somu Miksu Pātelainenu beigsies decembrī. Pats soms ir priecīgs par savu sadarbību ar Latvijas Futbola federāciju un atzīst, ka katrā nometnē ar izlasi viņš arvien labāk iepazinis spēlētājus.

Rezultātus Nāciju līgā gan nekādi nevar saukt par apmierinošiem. Ja zaudējumi Gruzijai vēl ir saprotami, tad pret Andoru gan līdzjutēji, gan paši spēlētāji noteikti gaidīja tikai uzvaras. Futbola federācijas ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks norāda, ka lēmumam par trenera nākotni jābūt ļoti pārdomātam un izsvērtam, to nedrīkst balstīt emocijās. Turklāt federācija vēlas strādāt ar skatu nākotnē, tāpēc nacionālās izlases trenera jaunais līgums varētu būt ilgtermiņa.

Pukinsks uzsver, ka lēmums jāpieņem LFF valdei, bet, viņaprāt, nepieciešama stabilitāte, lai treneris varētu netraucēti strādāt vismaz divus kvalifikācijas ciklus.

Vai Pātelainenam jāpaliek pie izlases stūres, vai tomēr jāmeklē cits treneris, futbola sabiedrībā viedokļi dalās. Viena daļa uzskata, ka somam amats jāatstāj, jo demonstrētā spēle un rezultāti ir tālu no vēlamā. Otri saka, ka Pātelainenam jāļauj strādāt, jo viņš izlasē radījis ļoti labu mikroklimatu un pusgada laikā komandas sniegumu kardināli izmainīt nav iespējams. Futbola lietpratējs Edmunds Novickis gan domā, ka somam amats būtu jāatstāj.

Ja publiski tiek paziņots, ka izlases mērķis ir pirmā vieta Nāciju līgas grupā, bet komanda tikko izvairās no pēdējās pozīcijas tabulā, nav pamata saglabāt amatu pašreizējam trenerim, paskaidroja Novickis. Pirms stāties amatā, Pātelainens solīja, ka komanda spēlēs aktīvi un spēlēs uzbrukuma futbolu, taču tas nebija redzams pat spēlēs pret Andoru, uzsvēra apskatnieks.

Tikmēr atbalstu galvenajam trenerim izteicis uzbrucējs Artūrs Karašausks, kurš savā sociālajos tīklos publicējis foto, atbalstot Pātelainenu. „Lai iegūtu rezultātu, ir vajadzīgs laiks, jo īpaši izlasē. Iepriekšējiem speciālistiem tāds tika dots. Es ceru, ka arī Miksu pie tāda tiks. Paldies Tev, Miksu, par šo pusgadu, un ticu, ka mēs tiksimies martā un turpināsim augt! Tas ir sākums neticamai pasakai,” rakstīja Karašausks.

Lai arī kurš speciālists vadīs Latvijas izlasi turpmāk, viņam jebkurā gadījumā paredzams ļoti grūts uzdevums un prasīt tūlītējus rezultātus diezin vai būtu pareizi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt