Nīderlandes izlase sagādā Brazīlijai vēl vienu smagu zaudējumu un iegūst 3.vietu

Divi pirmajā puslaikā ātri gūti vārti palīdzēja Nīderlandes izlasei sestdien Braziljā ar 3:0 pieveikt mājiniekus brazīliešus spēlē par 3.vietu Pasaules kausa izcīņā, liecina organizatoru informācija. Brazīlijai kļūdas aizsardzībā tāpat kā zaudētajā pusfinālā liedza pacīnīties par uzvaru.

Nīderlandi jau 3. minūtē ar 11 metru soda sitienu vadībā izvirzīja Robins van Persijs, bet Deilijs Blinds 17. minūtē guva karjerā pirmos vārtus valstsvienībā un panāca divu vārtu pārsvaru. Jau spēles kompensācijas laikā Džordžinio Vijnaldums iesita trešos vārtus.

Brazīlieši spēles sākumā nekavējās lieliem spēkiem doties uzbrukumā un ātri iekrita aizsardzībā, kad pretuzbrukumu spēja apturēt tikai ar noteikumu pārkāpumu. Pēc vienas spēles diskvalifikācijas sastāvā atgriezies Brazīlijas kapteinis Tjagu Silva uz soda laukuma robežas nogāza Arjenu Robenu, kurš rāvās uz vārtiem, bet tiesneša piešķirto 11 metru soda sitienu realizēja van Persijs, kam tie bija ceturtie vārti turnīrā.

Otro vārtu zaudējumā Brazīlijai soda laukumā kļūdījās Davids Luiss, kurš bumbu no vārtu priekšas izsita neskatoties sev aiz muguras, taču praktiski piespēlēja Blindam. Holandietim bija pietiekami laika ērti apstrādāt bumbu un iesist to zem pārliktņa.

Jo tuvāk pārtraukumam, jo draudīgāk uzbruka mājinieki, un vairākkārt Nīderlandes futbolisti tikai ar pārkāpumu spēja kliedēt briesmas. Dažās epizodēs brazīliešiem pietrūka pavisam nedaudz, lai bīstamus centrējumus pārvērstu vārtu guvumā. Taču dažbrīd asi prettriecieni izdevās arī Nīderlandei, kam gan pietrūka laba noslēguma.

Brazīlijas izlases centieni uzbrukumā pieņēmās spēkā pēc pārtraukuma, un arvien vairāk enerģijas holandieši tērēja aizsardzībā, taču laba disciplīna un Jaspers Silesens vārtos palīdzēja visas briesmas novērst. Divās strīdīgās epizodēs tiesnesis liedza brazīliešiem tiesības uz 11 metru soda sitienu, tostarp 68. minūtē Oskaru brīdināja par simulēšanu. Oskaru soda laukumā apturēja Blinds un guva traumu, kas viņam liedza turpināt spēli, un holandieti aizstāja Derils Janmāts.

Bumba maz kavējās laukuma centrā, abām komandām vairāk cenšoties gūt vārtus, un Nīderlandei tas izdevās kompensācijas laikā, kad Janmāts no gala līnijas atspēlēja bumbu soda laukumā un Vijnaldums nekļūdījās. Uzvara Nīderlandes izlasei ļaus doties mājās bez zaudējumiem pamatlaikā, jo vienīgo neveiksmi komanda piedzīvoja pusfinālā pret Argentīnu pēcspēles 11 metru sitienos.

Savukārt brazīlieši pēc līdzīga scenārija zaudēja pusfinālā, kad nepilnā pusstundā nonāca iedzinējos ar 0:5 pret Vāciju un spēlē cieta sakāvi ar 1:7. Brazīlijas fani neapmierinātību ar komandas sniegumu pauda ar skaļu ūjināšanu pēc pēdējās cīņas beigām.

Jau iesildoties pirms spēles savainojumu guva viens no Nīderlandes līderiem Veslijs Sneijders, kuru sākumsastāvā aizstāja Jonatans Guzmans.

Finālā svētdien Riodežaneiro tiksies Vācija un Argentīna.