Latvijas U-21 futbolisti EČ kvalifikācijas spēlē piekāpjas Čehijas vienaudžiem

Latvijas U-21 futbola izlase piektdien 2017.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē pretinieku laukumā ar 1:2 (1:1) piekāpās Čehijas valstsvienībai. Latvijas valstsvienības labā vienīgos vārtus guva Dāvis Ikaunieks.

Šajā spēlē lielāks pārsvars piederēja Čehijas valstsvienībai, kas tai 22.minūtē ļāva izvirzīties vadībā - vārtus guva Patriks Šiks. Tomēr ilgi nebija jāgaida līdz Latvijas izlases atbildei, jo tikai 11 minūtes vēlāk Ikaunieks panāca izlīdzinājumu.

Pirmā puslaika turpinājumā čehiem bija vēl pāris izdevības izcelties, kas gan nevainagojās panākumiem. Tiesa, jau trešajā minūtē pēc otrā puslaika sākuma mājinieki vēlreiz izvirzījās vadībā, kad savus otros vārtus iesita Šiks. Arī spēles turpinājumā Čehijai piederēja pārsvars, un tā varēja palielināt rezultāta starpību, kamēr Latvijai cīņas gaitu lauzt neizdevās, tāpēc izbraukumā nācās samierināties ar neveiksmi.

Abu izlašu pirmā savstarpējā spēle šajā kvalifikācijas ciklā, kas notika 2015.gada 8.septembrī Jelgavā, noslēdzās neizšķirti 1:1.

Divas šīs apakšgrupas spēles tika aizvadītas jau trešdien, kad Melnkalne ar 1:0 viesos uzveica Maltu, bet Beļģija ar 2:0 pretinieku laukumā apspēlēja Moldovu.

Kvalifikācijas turnīra pirmās apakšgrupas līdere ar 14 punktiem sešās spēlēs nu ir Čehija, no kuras divas punktus atpaliek Beļģijas izlase, kas gan nospēlējusi par maču mazāk. Deviņi punkti ir sešas cīņas aizvadījušajai Melnkalnei, kamēr Malta un Latvija tikpat spēlēs iekrājušas piecus punktus. Savukārt Moldova septiņos dueļos tikusi pie četriem punktiem.

Šoreiz salīdzinājumā ar citiem mačiem Latvijas komandai bija īsāks kandidātu saraksts un sastāvā tika iekļauti vien 18 futbolisti. Tāpat komanda neaizvadīja ne vienu treniņu Latvijā - tā pirmdien devās uz Slovākiju, kur gatavojās Senecas pilsētā, bet ceturtdien pārbrauca uz Čehiju.

LETA jau ziņoja, ka pirmoreiz U-21 izlases kandidātu vidū tika iekļauts vārtsargs Kristaps Zommers, kurš šosezon spēlē slavenajā Itālijas komandā "Parma". Pagājušajā gadā bankrotēja slavenā Itālijas A sērijas komanda "Parma", kas šosezon sacenšas kādā no reģionālajām līgām, bet tās pamatvārtsargs ir 19 gadus vecais Zommers.

Tāpat U-21 izlases kandidātu vidū bija iekļauti arī pagājušās sezonas Latvijas futbola virslīgas rezultatīvākie spēlētāji Dāvis Ikaunieks un Vladislavs Gutkovskis.

Savukārt vairāki spēlētāji U-21 izlasei nevarēja palīdzēt diskvalifikācijas dēļ - iepriekšējā izlases spēlē ar Melnkalni nopelnīto sarkano kartīšu dēļ maču pret Čehiju izlaida Reinis Flaksis un Endijs Šlampe, savukārt trīs dzelteno kartīšu limita dēļ spēlē nevarēja piedalīties arī Jevgēņijs Kazačoks un Iļja Šadčins.

Tāpat izlasei nevarēja palīdzēt Eduards Tīdenbergs, Andrejs Cigaņiks un Ņikita Ivanovs, kuri sākotnēji tika iekļauti kandidātu sarakstā. "Ventspils" komandas spēlētājs Tīdenbergs, kurš ar trim gūtajiem vārtiem pašlaik ir "SynotTip" Latvijas futbola virslīgas rezultatīvākais futbolists, izlasei nepievienojās veselības problēmu dēļ. Viņa vietā izlasei palīdzēja "Ventspils" uzbrucējs Kaspars Svārups. Tikmēr savainotā Leverkūzenes "Bayer" pussarga Cigaņika vietā Latvijas U-21 izlases kandidātu sarakstā tika iekļauts "Daugavpils" aizsargs Deniss Bezuščonoks. Savukārt Ivanova vietā uz izlasi tika izsaukts viņa komandas biedrs "Rīgas Futbola skolas" vienībā Raivis Jurkovskis.

Šī Latvijai bija gada pirmā spēle kvalifikācijas ciklā, bet kopumā pirmos mačus janvārī tā aizvadīja Sadraudzības kausa laikā, kur guva sesto vietu. Tiesa, Latvijas pretiniece atlases ciklā Moldova sacentās šī turnīra finālā.

Nākamo atlases turnīra maču Latvija aizvadīs 2.septembrī, kad savā laukumā uzņems Moldovu.

Eiropas čempionāta finālturnīrā iekļūs visu kvalifikācijas apakšgrupu uzvarētāji, savukārt apakšgrupu četras labākās otro vietu ieguvējas iekļūs sacensību izslēgšanas spēļu kārtā, kas norisināsies nākamā gada novembrī. Izslēgšanas spēlēs tiks izveidoti divi spēļu pāri ar mērķi noskaidrot vēl divas finālturnīra dalībnieces.

Eiropas čempionāta finālturnīrs 2017.gadā ticis paplašināts līdz 12 komandām. Tikmēr Polija kā finālturnīra saimniece kvalificējās tam automātiski.

Latvijas U-21 izlases kandidātu saraksts spēlei ar Čehiju:

vārtsargi - Vladislavs Kurakins (Jūrmalas "Spartaks"), Kristaps Zommers ("Parma", Itālija);

aizsargi - Viktors Litvinskis, Vladislavs Sorokins (abi - "Jelgava"), Ņikita Koļesovs ("Ventspils"), Dmitrijs Klimaševičs, Deniss Bezuščonoks (abi - "Daugavpils"), Ņikita Bērenfelds ("Liepāja"), Antonijs Černomordijs (Poznaņas "Lech", Polija);

pussargi - Andris Krušatins ("Rīgas Futbola skola"), Ingars Sarmis Stuglis ("Metta"/"Latvijas Universitāte"), Andrejs Kiriļins ("Spartaks"), Krišs Kārkliņš ("Liepāja"), Raivis Jurkovskis ("Rīgas Futbola skola");

uzbrucēji - Vladislavs Gutkovskis (Ņecečas "Termalica", Polija), Sergejs Vorobjovs ("Riga"), Dāvis Ikaunieks" ("Liepāja"), Kaspars Svārups ("Ventspils").