Latvijas U-21 futbola izlase izcīna svarīgu uzvaru Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklā pār Turciju

Jelgavā otrdien Latvijas U-21 vīriešu futbola izlase aizvadīja 2025. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas cikla spēli pret Turcijas vienaudžiem, izcīnot uzvaru ar 2:1.

Pirms spēles Latvijas U-21 izlases galvenais treneris Aleksandrs Basovs norādīja, ka turki ir ātra komanda. Svarīgi spēlēt kontakta futbolu, parādīt noturību un manevrēt ar bumbu. Vērtējot visus pretiniekus, treneris sacīja, ka visi ir viena līmeņa, bet katrai komandai ir savs stils. Mazliet meistarīgākas ir Itālijas un Norvēģijas vienības.

Intervija ar Aleksandru Basovu

Jau spēles 14. minūtē vadībā izvirzījās Turcijas U-21 izlase – Erendžans Jardimdži pēc standartsituācijas nelaida garām savu iespēju.

Turcija izvirzās vadībā

Taču drīz vien rezultāts tika izlīdzināts – tiešo brīvsitienu vārtu guvumā pārvērta Lūkass Vapne, panākot 1:1.

Lūkass Vapne izlīdzina rezultātu

Pirmā puslaika spilgtākās epizodes

Pēc pirmā puslaika Latvijas Futbola federācijas ģenerālsekretārs Artūrs Gaidels LTV plašāk pastāstīja par veiksmīgo sadarbību ar Turcijas Futbola federāciju. Pavisam nesen kopā ar lielo izlasi uz šo valsti devās pat U-14 puiši, izmēģinot savus spēkus pirmajā starptautiskajā spēlē ārpus Latvijas.

Saruna ar Artūru Gaidelu

Gaidels uzsvēra, ka jauniešu izlašu galvenais uzdevums ir sagatavot spēlētājus lielajai izlasei. Katrā vecuma grupā treneriem gan ir savs skatījums, bet pamatvērtības tiek ieliktas jau no U-14 vecuma.

Otro puslaiku aktīvāk uzsāka turki, taču vadībā izvirzījās tieši Latvija. Bruno Melnis precīzi trieca bumbu vārtos, panākot 2:1. Ar šādu rezultātu arī spēle noslēdzās.

Bruno Melnis izvirza Latvijas U-21 izlasi vadībā

Emociju pārpilns pēc uzvarētās spēles bija uzvaras vārtu autors Bruno Melnis, kurš atzina, ka tas bija smags darbs. Viņš iznāca uz maiņu, lai palīdzētu komandai, un ar vārtu guvumu tas tiešām izdevās.

Pēcspēles intervija ar Bruno Melni

Citā spēlē piektdien Latvijas U-21 izlase ar 1:2 piekāpās vienaudžiem no Īrijas. Pirms tam šajā ciklā Latvijas izlase ar 2:0 uzvarēja Sanmarīno, spēlēja neizšķirti ar Itāliju 0:0 un ar 0:7 atzina Norvēģijas pārākumu.

Līderpozīcijās ir Īrija, kas trijās spēlēs iekrājusi deviņus punktus, kam seko Itālija un Latvija ar septiņiem punktiem.