Japānas futbolisti negaidīti uzvar teju visu maču mazākumā spēlējošo Kolumbiju

Japānas futbola izlase Pasaules kausa izcīņā negaidīti pirmajā apakšgrupas spēlē apspēlēja grupas favorīti Kolumbiju ar 2:1, reabilitējoties par piedzīvoto zaudējumu pirms četriem gadiem. Tiesa, kolumbieši teju visu maču spēlēja mazākumā.

Liels faktors mača likteņa noteikšanai bija Karlosa Sančesa sarkanā kartīte mača ievadā, kas deva pārsvaru japāņiem. Pirmā puslaika beigās gan Huans Fernando Kvintero ar viltīgu sitienu rezultātu izlīdzināja, taču otrajā puslaikā ofensīva piederēja japāņiem, ko izmantoja Juja Osako.

Jau spēles ievadā bīstams uzbrukums padevās japāņiem, kad tikai Karloss Sančess ar roku varēja glābt vienību no vārtu zaudējumu. Situāciju pamanīja tiesnesis, noraidot kolumbieti ar sarkano kartīti un piešķirot 11 metru soda sitienu.

Sančess atstāj mazākumā Kolumbiju

Iespēju atklāt rezultātu no 11 metru līnijas izmantoja Šindži Kagava, negaidīti izvirzot vadībā Japānas komandu.

Kagava izvirza vadībā Japānu

Spēlēšana mazākumā nebija traucēklis Kolumbijai, kas jau drīz vien prata izveidot vairākas bīstamas epizodes pie Japānas vārtiem, tomēr rezultāts palika nemainīgs.

Lai gan kolumbieši prata izveidot bīstamas epizodes, treneris nebija apmierināts ar vienības sniegumu, tāpēc jau pirmajā puslaikā veica pirmo maiņu. Viņa lēmumu noteikti ietekmēja fakts, ka izlase spēlē vien deviņu laukuma spēlētāju sastāvā.

Neilgi pirms puslaika beigām Kolumbija guva brīvsitiena iespēju netālu no soda laukuma. Kvintero ar viltību izpildīja sitienu pa zemi, visiem mūra spēlētājiem instinktīvi pārlecot tam pāri. Raidījumu gan izdevās apturēt vārtsargam, tomēr viņš to paveica, kad bumba jau bija pilnībā šķērsojusi vārtu līniju, Kolumbiem izlīdzinot rezultātu.

Kvintero viltīgi realizē standartsituāciju

Pēc pārtraukuma lielāku nepatiku pret līdzvērtīgo rezultātu pauda japāņi, kas aktīvi metās uz priekšu. Pie reālām vārtu gūšanas iespējām gan viņiem neizdevās tikt, taču Kolumbijas spēlētāji bija spiesti spēlēt tikai no aizsardzības.

Japāņu ofensīva turpinājās vairākas minūtes, beidzot sniedzot arī vārtu gūšanas iespējas.

Ilgstošo Japānas spiedienu prasmīgi apturēja kolumbieši, līdz 73. mača minūtē pēc stūra sitiena visaugstāk lēca Osako, ar galvu raidot bumbu vārtos.

Osako ar galvu atgūst vadību Japānai

Rezultāts 1:2 sagādāja lielu nepatiku kā Kolumbijas līdzjutēju pārpildītajam stadionam, tā arī pašiem spēlētājiem, kas nekavējoties no aizsardzības pārslēdzās uzbrukumā. Nebija jāgaida ilgi, kad jau pie darba tika japāņu vārtsargs.

Kolumbija uzbrukuma vilnis drīz vien noplaka, atgriežot bumbas kontroli par labu Japānai.

Mača izskaņā Kolumbija vēl pēdējo reiz centās rezultātu izlīdzināt, bet Japānas aizsardzība bija nesatricināma.

Abas izlases Pasaules kausā tikās arī pirms četriem gadiem, kad grupu turnīrā ar 4:1 pārāki bija Kolumbijas futbolisti.

Kolumbijai šis ir sestais Pasaules kauss. Augstāko rezultātu izlase sasniedza pirms četriem gadiem, kad apstājās vien ceturtdaļfinālā, piekāpjoties mājiniecei Brazīlijai.

Arī Japānai šī ir trešā Pasaules kausa izcīņa, taču Āzijas vienībai vēl ne reizi nav izdevies ielauzties labāko astotniekā.

Otrdien savu pirmās kārtas spēli aizvadīs arī atlikušās H grupas vienības Polija un Senegāla. Spēles sākums paredzēts 18.00, to tiešraidē varēs vērot LTV7 un lsm.lv.