Horvāti ar pārliecinošu uzvaru liedz Kamerūnai cerības uz astotdaļfinālu

Horvātijas futbola izlase trešdien Manausā ar 4:0 pārliecinoši uzvarēja Kamerūnu, kam līdz ar to Pasaules kausa finālturnīrā vairs nav cerību tikt tālāk par grupas kārtu un iekļūt astotdaļfinālā, informēja organizatori. Savukārt horvātu izredzes uz izslēgšanas kārtu būs atkarīgas no viņu pašu panākumiem pēdējā A grupas spēlē pret Meksiku.

Divus vārtus horvātiem guva Mario Mandzukičs, un precīzi bija arī Ivica Oličs un Ivans Perisičs. Kamerūna kopš 40. minūtes spēlēja mazākumā, jo par apzinātu sitienu Mandzukičam ar elkoni noraidīja Aleksu Songu.

Mandzukičs, kurš horvātu pirmo zaudēto spēli pret Brazīliju izlaida diskvalifikācijas dēļ, guva abus pēdējos vārtus. Pēc stūra sitiena viņš 48. minūtē precīzi sita ar galvu un panāca 3:0, bet 73. minūtē bija klāt pie atsistas bumbas un nodrošināja uzvarētājiem četru vārtu pārsvaru.

Rezultātu 11. minūtē atklāja Oličs, kurš pie vārtu tālā staba noslēdza Perisiča piespēli. Savukārt Perisičs bija rezultatīvs 48. minūtē, kad pēc izrāviena spēcīgi un precīzi sita. Ivans Rakitičs cīņas izskaņā bija tuvu piekto vārtu guvumam, bet pēc sitiena ar galvu bumba trāpīja pa pārliktni.

Pēdējā spēlē grupā kamerūnieši pirmdien cīņā pret Brazīliju varēs tikai pacensties sarežģīt situāciju pretiniekiem.

Trīs spēles grupu kārtā notiks ceturtdien - plkst. 19 pēc Latvijas laika tiksies C grupas līderi Kolumbija un Kotdivuāra, bet naktī plkst. 1 Japāna un Grieķija cīnīsies par izredžu saglabāšanu uz astotdaļfinālu. Otrā kārta sāksies arī D grupā, kur Urugvajas izlases pretinieki būs angļi. Arī šīs cīņas zaudētājiem izredzes uz dalību izslēgšanas spēlēs būs izgaisušas.