Futbolā ievieš lietotni anonīmai ziņošanai par spēļu rezultātu ietekmēšanu

Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) piektdien iepazīstināja ar Starptautiskās Futbolistu arodbiedrības (FIFPro) ieviestu mobilā tālruņa lietotni, kas nodrošina profesionāliem futbolistiem iespēju anonīmi ziņot par mēģinājumiem uzrunāt viņus negodīgai spēļu rezultātu ietekmēšanai, vēstīja aģentūra AP. 

Lietotne "Sarkanā poga" nodrošina spēlētāju anonimitāti, tādējādi pasargājot viņus no bažām par atklātuma radītu apdraudējumu karjerai un personiskai drošībai. 

Futbolistiem draud sankcijas, ja viņi neziņo par gadījumiem, kad viņus uzrunā spēļu rezultātu ietekmēšanai, taču ir nepieciešams drošs veids, kā spēlētājiem neapdraudēt sevi, savas ģimenes un turpmāko karjeru, paskaidroja FIFPro direktors Rojs Vermērs. "Lietotne "Red Button" nodrošina šādu vidi un palīdz spēlētājiem pārvaldīt nozīmīgu risku, ar ko viņiem ne savas vainas dēļ varētu būt jārēķinās ik brīdi," paskaidroja Vermērs.

Vienošanās paredz, ka lietotnē nodoto konfidenciālo informāciju izmeklēs FIFA. Lietotnē izmantotais risinājums tālrunī neatstāj nekādas ziņojuma pēdas. Futbolistam ir iespēja pievienot ziņojumam savus kontaktus, ja spēlētājs vēlas, lai izmeklētājs ar viņu konfidenciāli sazinātos.

Somijas Futbola federācijas un Somijas valdības sadarbībā izstrādāto "Red Button" izplatīs nacionālās futbola federācijas. 

Pēc Eiropas Savienības policijas aģentūras "Eiropol" informācijas, futbols ir organizētās noziedzības spiedienam visvairāk pakļautais sporta veids. 

"Red Button" prezentācijā FIFPro savā mājaslapā iepazīstināja ar Samiru Arabu, kurš 2016. gadā noraidīja piedāvājumu par 3000 eiro nelikumīgi ietekmēt Maltas U-21 izlases spēli. Arabs atzina, ka bija pārāk nobijies, lai ziņotu. Vēlāk notika policijas izmeklēšana, ar ko Arabs sadarbojās, bet tik un tā tika diskvalificēts uz diviem gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti