Pēc manipulācijām ar spēles rezultātiem diskvalificēti pieci FK «Dinamo Rīga» futbolisti

Latvijas Futbola federācijas (LFF) Ētikas komiteja pieciem FK "Dinamo Rīga" spēlētājiem piemērojusi diskvalifikācijus, aizliedzot piedalīties jebkādās ar futbolu saistītās aktivitātēs, vēsta Latvijas Futbola federācija (LFF).

Ar viena gada diskvalifikāciju sodīti Daniels Fedorovičs, Aleksandrs Kartišovs un Artūrs Ļotčikovs, bet Vahtangs Jomidava un Badri Lolua pēc nesadarbošanās ar komiteju saņēmuši trīs gadu diskvalifikācijas (1+2 gadi).

Sodi piemēroti pēc iekšējās izmeklēšanas veikšanas par Nākotnes līgas 7. oktobra spēli starp FK "Dinamo Rīga" un FK "Tukums 2000-2"/TSS komandām. Izmeklēšanā tika iekļauti pieaicināto neatkarīgo ekspertu atzinumi, Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) Krāpniecisko darbību ar spēļu rezultātiem analīzes sistēmas (BFDS) ziņojums, krāpniecisko darbību analīzes centra "United Lotteries for Integrity in Sports" paziņojums, likmju analīzes centra "Starlizard" atskaite, kā arī FK "Dinamo Rīga" spēlētāju un vadības pārstāvju iztaujāšanas protokoli.

Jau ziņots, ka pēc futbola kluba "Dinamo Rīga" izstāšanās no Nākotnes līgas kluba vadība pārmeta spēlētājiem apzinātu zaudējumu "Tukuma" kluba dublieriem. Latvijas Televīzijas (LTV) rīcībā ir informācija, ka uz abu komandu spēli Latvijas otrajā spēcīgākajā līgā tika liktas vairāku desmitu tūkstošu eiro likmes.

Komiteja izmeklēšanas rezultātā atzinusi, ka minētā spēle tika manipulēta no FK "Dinamo Rīga" spēlētāju puses ar mērķi panākt konkrētu spēles rezultātu. Komitejas ieskatā spēles rezultāta apzinātā manipulācijā tieši tika iesaistīti pieci minētie spēlētāji, kuriem saskaņā ar LFF Disciplināro reglamentu līdzās diskvalifikācijai piemērota arī 1000 eiro soda nauda katram, vēsta LFF.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti