Francijas izlase iesit piecus vārtus un neatstāj šveiciešiem cerības uz uzvaru

Pārliecinošs turpinājums Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā piektdien izdevās Francijas izlasei, kas ar 5:2 sagādāja pirmo zaudējumu Šveicei un pietuvojās iekļūšanai Pasaules kausa izcīņas astotdaļfinālā, liecina rīkotāju informācija. Trīs vārtus uzvarētāji Salvadorā guva pirmajā puslaikā, ieliekot stabilu uzvaras pamatu.

Vārtus Francijai guva Olivjē Žirū, Blasī Matuidi, Matjē Valbuena, Karims Benzema un Musa Sisoko, panākot 5:0. Tuvojoties spēles beigām, Šveices futbolistus no palikšanas sausā izglāba Blerims Džemaili un Granits Khaka.

Rezultātu Žirū atklāja 17. minūtē pēc stūra sitiena, kad no patālas distances ar galvu precīzi sita vārtu augšējā stūrī. Atsākot spēli no centra, šveicieši uzreiz zaudēja bumbu un ātrā uzbrukumā Benzema piespēlēja Matuidi, kurš prettriecienu pabeidza ar trāpījumu tuvajā stūrī. Trešos vārtus ar 11 metru soda sitienu varēja gūt Benzema, kura izpildīto 11 metru soda sitienu vārtsargs Djego Benaljo atvairīja, bet pie atsistās bumbas tikušais Joans Kabaije trāpīja pa pārliktni. Taču trīs vārtu pārsvaru Francijai līdz pārtraukumam nodrošināja Valbuena, kurš 40. minūtē noslēdza Žirū centrējumu.

Francija dominēja arī pēc pārtraukuma un brīvi izrīkojās pretinieka vārtu tuvumā. Ceturto vārtu guvumā Benzema 67. minūtē saņēma tālu precīzu piespēli un soda laukumā no tuvas distances ieraidīja bumbu vārtos. Savukārt Sisoko 73.minūtē pieslēdzās uzbrukumam un ar sitienu no soda laukuma robežas panāca 5:0.

Francijas uzbrukumi turpinājās un sagrāve varēja izvērsties vēl smagāka, tomēr šveiciešiem izdevās gūt goda vārtus - Džemaili 81.minūtē ar soda sitienu caursita robaino pretinieku mūri un trāpīja vārtu apakšējā stūrī. Turklāt sešas minūtes vēlāk francūži iekrita ar mēģinājumu veidot mākslīgo aizmuguri un Khaka, saņēmis bumbu soda laukumā, ar vienu kustību ievirzīja bumbu vārtos. Benzema mirkli pēc beigu svilpes no soda laukuma robežas vēlreiz trāpīja Šveices vārtos, taču nedaudz par vēlu, lai mainītu rezultātu.

Pēdējā otrās kārtas spēlē E grupā plkst. 1 naktī uz sestdienu pirmos punktus savstarpējā cīņā centīsies gūt Hondurasa un Ekvadora. Francija jau pirms pēdējās spēles grupā garantēs dalību astotdaļfinālā, ja Hondurasa pārspēs ekvadoriešus.