Četras Ziemeļvalstis piesakās kopīgi uzņemt 2025.gada Eiropas futbola čempionātu sievietēm

Dānija, Zviedrija, Norvēģija un Somija trešdien iesniedza pieteikumu 2025. gadā kopīgi uzņemt Eiropas čempionāta futbolā sievietēm finālturnīru, vēstīja aģentūra AFP.

Organizatoru kvartets ir apņēmies sarīkot turnīru, kas visu Eiropu iedvesmotu patiesām sieviešu futbola vienlīdzības iespējām.

Ziemeļvalstu plāns paredz spēles aizvadīt četrās galvaspilsētās Kopenhāgenā, Stokholmā, Oslo un Helsinkos, kā arī vēl vienā pilsētā katrā valstī. Dāņi pieteica Odensi, zviedri – Gēteborgu, norvēģi – Tronheimu, bet somi – Tamperi. Turnīra finālspēli uzņemtu Zviedrija.

Četras Ziemeļvalstis par nodomu pretendēt uz finālturnīra rīkošanu informēja jau aprīlī, taču sagaidāms, ka pretendentu uz organizatoru godu netrūks. Sieviešu futbolam piedzīvojot popularitātes uzplaukumu, gatavību uzņemt Eiropas finālturnīru jau februārī apliecināja Francija, bet interesi ir izrādījusi arī Polija, Šveice un Ukraina.

Līdz šim pēdējais Eiropas čempionāta finālturnīrs sievietēm notika 2022. gada vasarā Anglijā, kur triumfēja mājinieces. Finālspēli klātienē Vemblija stadionā vēroja vairāk nekā 87 000 skatītāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti