ASV futbolistus uzvara pār Irānu ieved Pasaules kausa astotdaļfinālā. Svarīgākās epizodes

ASV futbola valstsvienība otrdien ar 1:0 uzvarēja Irānas izlasi pēdējā spēlē Pasaules kausa finālturnīra grupā un nodrošināja dalību astotdaļfinālā.

Paralēlajā spēlē Anglijas izlase uzveica Velsu, nodrošinot pirmo vietu B grupā un vietu astotdaļfinālā.

Amerikāņiem vārtus guva Kristians Pulisičs.

Irāņiem tikai pašā spēles sākumā izdevās daži uzbrukuma mēģinājumi, turpretim ASV izlase arvien palielināja spiedienu pretinieku laukuma pusē.

Kristians Pulisičs gūst ASV uzvaras vārtus

Pulisičs 38.minūtē ātrā skrējienā precīzi no tuvas distances noslēdza Seržinjo Desta piespēli. Vārtu gūšanā Pulisičs sadursmē ar vārtsargu Ali Beiranvands guva savainojumu, bet palika spēlē līdz puslaika beigām, līdz tika nomainīts.

Pēc pārtraukuma Irānas spēle krasi mainījās un iedzinēju lomā nonākusī komanda aktīvāk darbojās uzbrukumā, taču neizmantoja vairākas labas iespējas.

Astotdaļfinālā spēlēs Anglija – Senegāla un Nīderlande – ASV.

Uz divām vietām izslēgšanas pirmajā kārtā B grupā ar atšķirīgām izredzēm pretendēja visas četras komandas.

Kvalificēšanās astotdaļfinālam scenāriji

• Anglijai bija B grupā labākās izredzes tikt tālāk, jo iekļūšanai astotdaļfinālā pietiktu ar neizšķirtu pret Velsu. Zaudējuma gadījumā Anglijas izredzes būtu atkarīgas no gūto un zaudēto vārtu starpības.
  • Irānai ceļu uz astotdaļfinālu pavērtu uzvara pār ASV izlasi. Ar neizšķirtu Irānai pietiktu, ja Anglijas futbolisti nezaudē Velsai (vai zaudē ar vairāk nekā sešu vārtu starpību).
  • ASV situācija bija vienkārša – uzvara pār Irānas izlasi nodrošina dalību izslēgšanas turnīrā, zaudējums vai neizšķirts nozīmē došanos mājās.
  • Velsai derēja tikai uzvara pār Angliju un vienlaicīgi neizšķirts Irānas–ASV spēlē. Vienīgā cita iespēja velsiešiem bija uzveikt Angliju ar vismaz četru vārtu pārsvaru.

Uz Pasaules kausu Katarā pretendē 32 valstsvienības, kas turnīra pirmajā posmā ir sadalītas astoņās grupās un līdz 2. decembrim izspēlēs apļa turnīru. Pa divām labākajām katras grupas komandām iekļūs izslēgšanas posmā, kas noslēgsies ar finālu 18. decembrī.