Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Mārtiņš Lauva: Uz Latvijas izlasi ir pārāk mazs publiskais spiediens

Skrituļslidotājs Jansons: Tādu brīvību citos sporta veidos nevar noķert

Skrituļotājs Nils Jansons noķēris brīvību, kļuvis par labāko pasaulē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Uz skrituļslidām Nils Jansons uzkāpa sava brāļa Mārtiņa iespaidā. Līdz deviņu gadu vecumam viņš izmēģināja dažādus sporta veidus, tomēr nekas neuzrunāja tā, kā to spēja skrituļošana. Pasaulē respektablākais skrituļošanas medijs "Be-Mag" nule kā atzina Jansonu par pērnā gada labāko skrituļslidotāju.

Gada titulu Nils neuzskata par savu motivāciju ne pašlaik, ne senāk, jo viņš absolūti mīl to, ko dara. Jansons Latvijas Televīzijas "Sporta studijai" atzina, ka ir patīkami saņemt augstu novērtējumu un atzinību savā jomā. Nilam tas nenozīmē, ka viņš būtu labāks par citiem, bet ļauj sajust uzmundrinošu uzsitienu pa plecu kā atzinību par uzfilmētajiem video un motivē darboties tālāk.

Skrituļošana savulaik Nilam bija iespēja kā mazajam dumpiniekam tikt līdzi brālim un viņa draugiem, uz skrituļslidām lecot pāri trepēm, pa kurām citi staigāja kājām.

Riteņi pie kājām deva arī brīvības sajūtu, kādu citos sporta veidos viņš neatrada. 

Nils pelnu iztiku no vairākiem sadarbības līgumiem, kā arī no autortiesībām. Viņam ir kontrakti ar skrituļslidu ražotājiem, atsevišķiem aksesuāru un apģērbu izplatītājiem. Šobrīd pasaulē ir apmēram trīsarpus tūkstoši slidu pāru ar Nila Jansona vārdu.

Pirms pieciem gadiem Nilu piebremzēja vairāki savainojumi, tai skaitā krustenisko saišu plīsums. Kopš tā laika viņš sācis meklēt veidus, kā uzlabot savu un arī planētas veselību, tostarp pievēršoties augu valsts uzturam.

""Sex, drugs and rock'n'roll" nav tāds ilgtermiņa risinājums, īpaši ja gribi sportot un justies labi savā ķermenī," paskaidroja Jansons. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Nils Jansons (@nils_jansons)

 

Sociālajos medijos Nils gūst iedvesmu no faniem, kas pauž atzinību un mudina rādīt jaunus trikus. "Instagram" savieno viņu ar faniem visās pasaules malās. 

Nils 28 gadu vecumā gan mentāli, gan fiziski jūtas labāk nekā jebkad. Kā Nils iztēlojas savu nākotni? Viņš cer, ka arī pēc divdesmit gadiem darbosies šajā jomā, varbūt radīs savu zīmolu, varbūt darbosies pie kāda ražotāja. Katrā gadījumā viņš cer joprojām būt uz slidām. Nils ir zīmols ekstrēmo sporta veidu pasaulē, un tas pienācīgi būtu jāizmanto arī priekšdienās.

Pilna intervija ar Nilu Jansonu 
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti