Regbija izlase uzvar Izraēlu un saglabā izredzes uz augstāku līmeni Eiropas Nāciju kausā

Latvijas regbija izlase sestdien Rīgā ar 29:22 uzvarēja Izraēlu Eiropas Nāciju kausa (ENC) 2B divīzijas spēlē un ar gūto panākumu garantēja iespēju turnīrā piedalīties pārspēlē par iekļūšanu augstākā līmenī. Neatkarīgi rezultāta 2B divīzijā vēl atlikušajā pēdējā spēlē Latvija nevar noslīdēt zemāk par otro vietu turnīra tabulā.

Kristaps Bērziņš laukuma saimniekiem "Daugavas" stadionā veica divus piezemējumus un trāpīja divus realizācijas sitienus. Piezemējumus mājiniekiem veica arī Ingus Aivars, Matīss Zalcmanis un Leno Bramanis.

Latvijas izlase līdz 30. minūtei nodrošināja 24:0 pārsvaru, taču līdz pārtraukumam izraēlieši ar piezemējumu piecus punktus atguva. Vēl viens viesu piezemējums pēc pārtraukuma samazināja rezultāta starpību līdz 24:10, tomēr ar piezemējumu atbildēja arī Bērziņš, panākot 29:10. Cīņas turpinājumā arvien lielāks kļuva Izraēlas pārsvars, un viesi arvien deldēja rezultāta starpību. Pēdējās minūtēs izraēlieši vairākkārt nokļuva bīstami tuvu ieskaites zonai, tomēr aizsardzībā Latvijas valstsvienībai izdevās noturēties.

Izraēlas izlase jau pirms spēles Rīgā bija nodrošinājusi pirmo vietu 2B divīzijā.

Abu komandu pirmajā spēlē turnīrā Latvija viesos Netanjā pērn aprīlī izraēliešiem zaudēja ar 15:17. Krievijas speciālista Sergeja Lisko vadītajai Latvijas valstsvienībai atlikušajā 2B divīzijas spēlē 3. maijā Odensē jātiekas ar Dāniju. Vasaras sākumā pārspēlē par vietu 2A divīzijā Latvija savā laukumā sacenstīsies ar Horvātiju.

Latvijas izlases sastāvā laukumā pret izraēliešiem devās tikai pašmāju klubu spēlētāji, jo nepiedalījās vienīgie profesionālie regbisti no Krievijas kluba Krasnojarskas ''Jeņisej-STM'' Uldis Saulīte un Jurijs Baranovs, kā arī iepriekš vietu izlases pamatsastāvā ieguvušais otrās līnijas spēlētājs no Īrijas Mārtiņš Provizors.