Latvijas U-20 regbija izlase Eiropas čempionātā cīnīsies par 7.vietu

Latvijas U-20 regbija izlase Eiropas čempionātā Prāgā trešdien pusfinālā par 5.vietu ar 14:15 piekāpās Ungārijas vienaudžiem un turnīra noslēgumā cīnīsies par 7.vietu, informēja Latvijas Regbija federācija. Spēlē par 7.vietu Latvijas pretinieki sestdien būs Luksemburgas regbisti.

Cīņā pret ungāriem Latvijas izlase pirmajā puslaikā nonāca zaudētājos ar 0:12, taču spēles otrajā daļā spēja sadeldēt rezultāta starpību un izvirzīties vadībā. Piezemējumus izdarīja Gundars Grieķis un Mārtiņš Rundāns, bet abus realizācijas sitienus precīzi izpildīja Janeks Taškāns. Rezultāts kļuva 14:12 Latvijas labā, un spēle tuvojās veiksmīgam iznākumam, taču pēdējā minūtē ungāri nopelnīja tiesības uz soda sitienu, ko realizēja un izrāva uzvaru.

Latvijas izlases galvenais treneris Kristaps Staņa pastāstīja, ka komanda pirmajā puslaikā nespēja atrast vajadzīgo spēles ritmu. „Lauzāmies ar sāncenšiem kontaktu zonā, bet viņiem izdevās divreiz piezemēt bumbu mūsu ieskaites laukumā. Otrajā puslaikā viss daudzmaz normalizējās. Dominējām cīņās, tiesa, netikām līdz plašākai izspēlei. Laikam par maz esam saspēlējušies,” teica Staņa.

Par vērtīgāko spēlētāju Latvijas izlasē Staņa nosauca Deividu Cjukšu no RFC “Livonia”.

Iepriekš ceturtdaļfinālā Latvijas regbisti ar 0:28 zaudēja Ukrainas vienaudžiem. Par U-20 Eiropas čempionu titulu svētdien cīnīsies Čehija un Nīderlande.