Regbijā radikālas pārmaiņas: Pasaules kausā vairāk komandu; būs jauns Nāciju čempionāts

Starptautiskā regbija jumtorganizācija "World Rugby" otrdien pieteica jaunu augstākā līmeņa turnīru – Nāciju čempionātu, kas pirmoreiz notiks 2026. gadā, iesaistot 24 komandas. Pārmaiņas gaida arī Pasaules kausa finālturnīru, kur komandu skaitu palielināja līdz 24 valstsvienībām.

"World Rugby" sagaida, ka Nāciju čempionāts kāpinās konkurenci un uzlabos attīstības iespējas otrā līmeņa nacionālajām izlasēm. Čempionātā, kam varētu ieviest citu oficiālo nosaukumu, komandas būs sadalītas divās divīzijās pa 12 vienībām katrā.

Augstākajā divīzijā vieta ir paredzēta Sešu nāciju līgas komandām Anglijai, Francijai, Īrijai, Itālijai, Skotijai un Velsai, kā arī četrām izlasēm, kas spēlē analoģiskā regbija čempionāta turnīrā dienvidu puslodē – Argentīnai, Austrālijai, Dienvidāfrikai un Jaunzēlandei. Atlikušās divas komandas nav nosauktas, bet sagaidāms, ka tās varētu būt Japāna un Fidži.

Otrā līmeņa 12 izlasēm būs iespēja pakāpties uz augstāko divīziju, tomēr pārejas sāksies tikai 2030. gadā. 

Jaunā turnīra spēles risināsies jūlijā un novembrī, aizstājot līdzšinējos vasaras un rudens starptautisko spēļu logus. Regbijā pirmo reizi visām iesaistītajām pusēm izdevās panākt vēsturisku vienošanos par visaptverošu starptautisku kalendāru. Jauno sistēmu balsojumā Parīzē otrdien atbalstīja "World Rugby" padome.

Savukārt 2027. gada Pasaules kausa finālturnīrā Austrālijā piedalīsies 24 nacionālās izlases, kas ir par četrām valstsvienībām vairāk nekā finālturnīrā, kas oktobra beigās noslēgsies Francijā. Pa divām spēcīgākajām sešu grupu komandām iekļūs astotdaļfinālā, kur tiks arī četras labākās trešās vietas ieguvējas. 

Finālturnīrs Austrālijā 2027. gadā notiks no 1. oktobra līdz 13. novembrim. 

Vispirms Pasaules kausa izcīņā gan vēl ir jānoskaidro trofejas ieguvēji 2023. gadā – sestdien Parīzē finālā tiksies Jaunzēlandes un Dienvidāfrikas regbisti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti