Latvijas kanoe divnieks iegūst 8.vietu pasaules čempionātā

Latvijas kanoe divnieka (C-2) ekipāža Aivis Tints/Gatis Pranks sestdien Duisburgā, Vācijā, izcīnīja 8.vietu pasaules čempionātā (PČ) 1000 metru distancē, informēja organizatori. Galvenajā finālā Latviju pārstāvēs arī smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs, kam finālbrauciens 200 metros paredzēts svētdien.

Tints/Pranks deviņu dalībnieku finālā finišu sasniedza pēc trim minūtēm un 59,013 sekundēm. Pasaules čempioniem ungāriem Henrikam Vašbaņji/Robertam Mikem Latvijas duets zaudēja 6,411 sekundes. Sudraba un bronzas medaļas attiecīgi sadalīja Krievijas kanoisti Viktors Melantjevs/Iļja Pervuhins un Čehijas ekipāža Jaroslavs Radons/Filips Dvoržāks.

Rumjancevs vietu galvenajā finālā nopelnīja ar izcīnītu otro vietu savā pusfināla braucienā, kur viņš finišēja pēc 35,197 sekundēm un par pussekundi atpalika no Kanādas smaiļotāja Marka de Jonges.

Kanoists Dagnis Iļjins sestdien 1000 metru distancē finišēja sestais B finālā un ieguva 15.vietu kopvērtējumā. Smaiļotāja Digna Tuča C finālā finišu sasniedza otrā un ierindojās 20.vietu summā. Marks Ozoliņkevičs smaiļošanā C finālā 1000 metros ieņēma 7.vietu un 25.vietu kopvērtējumā.

Kanoists Miķelis Ežmalis iekļuva B finālā 200 metros, savā pusfināla braucienā finišējot ceturtais. B finālā tika arī 7.vietu pusfināla braucienā ieguvušais kanoe divnieks Rahmats Stromanis/Arvis Iļjins. Tālāk par pusfinālu netika smailīšu divnieks Krists Straume/Mārtiņš Upītis, kuri savā braucienā finišēja septītie un kanoiste Elīna Ēdole, braucienā ieņemot 6.vietu. Lāsma Liepa smaiļotāju pusfinālā nefinišēja.

Pasaules čempionātā pēdējās sacīkstes paredzētas svētdien.