Latvijas badmintonā nešķiras no cerības kvalificēties olimpiskajām spēlēm

Latvijas badmintonistiem nav zudušas izredzes kvalificēties 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, uzskata Latvijas Badmintona federācijas (LBF) prezidents Mareks Gruškevics. Cīņa par olimpiskās kvalifikācijas punktiem badmintonā sāksies maijā un ilgs 12 mēnešus.

Pasaules vienspēļu reitingā visaugstāk Latvijas badmintonā šobrīd ir Kristīne Šefere, kura ieņem 214.vietu, savukārt vīriešiem Reinis Kraulis ir 770.vietā. Šefere un Ieva Pope sieviešu dubultspēļu rangā ieņem 128.vietu. 

Gruškevics par svarīgu uzdevumu uzskata nepieciešamā atbalsta nodrošināšanu, lai Latvijas badmintonisti varētu piedalīties kvalifikācijas turnīros, kas bieži notiek ļoti tālās valstīs. LBF cer uz Latvijas badmintonistu panākumiem, lai viņi ar savu piemēru aizrautu arī bērnus un jauniešus.

Latvijas spēcīgākie badmintona spēlētāji pašlaik ir koncentrējušies cīņai par Eiropas reitinga punktiem, lai kvalificētos pirmajām Eiropas spēlēm, kas šovasar risināsies Baku. Vistuvāk iespējai spēlēt Azerbaidžānā ir Šefere, kas saglabā izredzes kvalificēties gan sieviešu vienspēļu turnīrā, gan dubultspēlēs duetā ar Popi. Ceturtais aiz svītras dalībai vīriešu vienspēļu turnīrā ir Krauklis. Eiropas spēļu dalībniekus noteiks saskaņā ar Pasaules Badmintona federācijas reitingu 26.martā.

Latvijā pašlaik ir 523 oficiāli reģistrēti badmintona spēlētāji, tai skaitā 274 jaunieši un 249 spēlētāji, kas vecāki par 18 gadiem. Badmintona klubi darbojas 13 pilsētās, bet badmintonam piemērotas ir vairāk nekā 25 sporta zāles, kur notiek treniņnodarbības.

Riodežaneiro olimpiskajam turnīram kvalificēsies pa 38 sportistiem vīriešu un sieviešu vienspēļu turnīros, bet trim dubultspēļu turnīriem kvalificēsies 16 pāri. Olimpiskajā turnīrā vīrieši un sievietes sadalīs medaļas vienspēlēs un dubultspēlēs, kā arī jauktajās dubultspēlēs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti