Gada labāko sportistu balvām nominē astoņu sporta veidu atlētus

Uz gada labākā sportista un sportistes balvām nominēja astoņu sporta veidu pārstāvjus, ceturtdien informēja pasākuma organizatori. Pretendentu vidū ir arī skeletonists Martins Dukurs un cīkstone Anastasija Grigorjeva, kuri balvas ieguva pirms gada.

Lielākajā daļā nomināciju balvu pretendentus izvirzīja žurnālistu balsojumā, bet laureātus noteica žūrijas balsojums. Lai gan žūrijas locekļi jau slēgtā balsojumā pauda savu viedokli, balvu ieguvēji kļūs zināmi tikai apbalvošanas ceremonijā 23.decembrī kultūras namā "Ziemeļblāzma".

Uz gada labākā Latvijas sportista balvu pretendē Soču ziemas olimpisko spēļu vicečempions skeletonā Martins Dukurs, pašlaik vienīgais latviešu spēlētājs Nacionālajā hokeja līgā (NHL) Zemgus Girgensons, Francijā pirmoreiz "Grand Slam" turnīra pusfinālu sasniegušais tenisists Ernests Gulbis, Eiropas čempions biatlonā Andrejs Rastorgujevs, kā arī Eiropas čempions un divreiz BMX Pasaules kausa posmos superkrosā uzvarējušais riteņbraucējs Māris Štrombergs.

Labākās Latvijas sportistes gada balvu pretendē saņemt Eiropas čempione un pasaules čempionāta bronzas medaļniece brīvajā cīņā Grigorjeva, pirmā latviete Sieviešu nacionālās basketbola asociācijas (WNBA) čempione Anete Jēkabsone-Žogota, divreiz Latvijas rekordu labojusī šķēpmetēja Madara Palameika, Ņujorkas maratonā 4.vietu ieguvusī Jeļena Prokopčuka un bronzas medaļniece Eiropas un pasaules čempionātos brīvajā cīņā Laura Skujiņa.

Jau vēstīts, ka balvu par mūža ieguldījumu sportā ieguvēju saņems Latvijas futbola simtgades labākais tiesnesis, ilggadējais sporta darbinieks, žurnālists un viens no spilgtākajiem futbola entuziastiem pēc valsts neatkarības atjaunošanas Miķelis Rubenis.

Gada balvas kopumā piešķirs 16 nominācijās - labākajam Latvijas sportistam un sportistei, labākajam tehnisko sporta veidu sportistam, labākajam Latvijas trenerim, labākajai sporta spēļu komandai, labākajai komandai individuālajos sporta veidos, gada uzlecošajai zvaigznei. Balvas pasniegs arī gada sporta notikumam Latvijā, par cīņas gribu, paraugam sportā, gada sporta skolotājam, kā arī būs Latvijas Paralimpiskās komitejas speciālbalva, balva Latvijas populārākajam sportistam, LOK speciālbalva un Latvijas Televīzijas speciālbalva. Sveiks arī balvas par mūža ieguldījumu Latvijas sportā saņēmēju.

Gada balvu sportā pasākumu rīko Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) un Igo Japiņa Sporta aģentūra.

Latvijas Gada balvu sportā nominanti:

Labākais sportists

  • Martins Dukurs (skeletons) - 2.vieta Soču ziemas olimpiskajās spēlēs, 1.vieta Eiropas čempionātā, 1.viets Pasaules kausa sezonas kopvērtējumā
  • Zemgus Girgensons (hokejs) - teicama debijas sezona Nacionālajā hokeja līgā (NHL), viens no Latvijas izlases līderiem
  • Ernests Gulbis (teniss) - Francijas atklātajā čempionātā pirmo reizi sasniedza "Grand Slam" turnīra pusfinālu, pirmoreiz sasniedza TOP 10 pasaules rangā, uzvarēja divos ATP turnīros
  • Andrejs Rastorgujevs (biatlons) - izcīnīja 1. un 3.vietu Eiropas čempionātā, 9.vietu Soču ziemas olimpiskajās spēlēs
  • Māris Štrombergs (BMX riteņbraukšana) - 1.vieta ASV čempionātā, 1.vieta Eiropas čempionātā, divas uzvaras Pasaules kausa posmos superkrosā

Labākā sportiste

  • Anastasija Grigorjeva (brīvā cīņa) - 3.vieta pasaules čempionātā, 1.vieta Eiropas čempionātā
  • Anete Jēkabsone-Žogota (basketbols) - pirmā latviete WNBA čempione, Krievijas čempione
  • Madara Palameika (vieglatlētika/šķēpa mešana) - 4.vieta Eiropas čempionātā, sezonā divas reizes labots Latvijas rekords. 5.vieta pasaules rangā
  • Jeļena Prokopčuka (vieglatlētika/maratons) - 4.vieta Ņujorkas maratonā
  • Laura Skujiņa (brīvā cīņa) - 3.vieta pasaules čempionātā, 3.vieta Eiropas čempionātā

Labākais tehnisko sporta veidu sportists

  • Jānis Baumanis (autosports/rallijkross) - 3. vieta Eiropas rallijkrosa Super 1600 klasē
  • Pauls Jonass (motokross) - 17 gadu vecumā noslēdzis līgumu ar pasaules prestižāko rūpnīcas komandu KTM
  • Matīss Karro (motokross) - 13.vieta Pasaules čempionāta MXGP klases kopvērtējumā, Lielbritānijas MX1 čempions
  • Reinis Nitišs (auto sports – rallijkross) - debijas sezonā 3.vieta pasaules rallijkrosa čempionāta kopvērtējumā prestižākajā SuperCar klasē.

Labākais Latvijas treneris

  • Ainārs Bagatskis (basketbols) - Latvijas vīriešu basketbola izlase viņa vadībā kvalificējās Eiropas čempionāta finālturnīram bez neviena zaudējuma
  • Dainis Dukurs (skeletons) - palīdzēja Martinam izcīnīt 2.vietu Soču OS, 1.vietu Eiropas čempionātā, kā arī PK kopvērtējumā un Tomasam 4.vietu Soču OS, 2.vietu Eiropas čempionātā un 2.vietu PK kopvērtējumā
  • Jānis Liepa (kamaniņu sports) - brāļi Šici viņa vadībā izcīnīja divas medaļas Olimpiskajās spēlēs Sočos.
  • Sandis Prūsis (bobslejs) - aizveda Oskara Melbārža četrinieku ekipāžu līdz sudraba medaļai Sočos. Tā bija pirmā bobslejistu olimpiskā medaļa kopš Latvijas neatkarības atgūšanas.
  • Genadijs Samoilovs/ Andris Šmēdiņš (pludmales volejbols) - treneru tandēms, kas dēlu komandu aizvedis līdz Pasaules ranga 1.vietai, 2. vietai Eiropas čempionātā, kā arī vairākām godalgotām vietām FIVB (Starptautiskās Pludmales volejbola federācijas) Grand Slam posmos.

Labākā Latvijas sporta spēļu komanda

  • Latvijas sieviešu basketbola izlase – izcīnīja tiesības piedalīties 2015.gada Eiropas čempionāta finālturnīrā
  • Latvijas vīriešu basketbola izlase – iekļuva Eiropas čempionāta finālturnīrā, pirmo reizi vēsturē kvalifikācijas turnīru pabeidzot bez zaudējumiem
  • Latvijas vīriešu florbola izlase – kvalificējās Eiropas čempionāta finālturnīram
  • Latvijas vīriešu hokeja izlase – izcīnīta 8.vieta Soču Olimpiskajās spēlēs
  • Rīgas "Dinamo" hokeja komanda – veiksmīgi spēlēja 2013/2014 KHL čempionātā, iekļuva izslēgšanas spēlēs.

Labākā Latvijas komanda individuālajos sporta veidos

  • Oskars Melbārdis/Daumants Dreiškens/Arvis Vilkaste/Jānis Strenga (bobslejs) – Sudraba medaļa Sočos, 4.vieta Eiropas čempionātā.
  • Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš (pludmales volejbols) – 1.vieta FIVB Pasaules rangā, 2. vieta Eiropas čempionātā un vairākas godalgotās vietas Grand Slam posmos.
  • Andris Šics/Juris Šics (kamaniņu sports, divnieku ekipāža) – izcīnītas divas bronzas medaļas Sočos un 5.vieta Eiropas čempionātā divnieku ekipāžām.

Gada uzlecošā zvaigzne

  • Roberts Akmens (smaiļošana) – 1.vieta Eiropas junioru čempionātā un 2.vieta Pasaules junioru čempionātā
  • Gatis Čakšs (šķēpmešana) – 1. vieta Pasaules junioru čempionātā, divas reizes labojis personīgo rekordu – 74,04m (finālā) un 68,38m kvalifikācijā
  • Rebeka Koha (svarcelšana) – 1.vieta Eiropas jauniešu čempionātā, 4.vieta Pasaules čempionātā junioriem, 7.vieta Eiropas čempionātā pieaugušajiem un 3.vieta Pasaules jaunatnes olimpiskajās spēlēs
  • Reinis Nitišs (autosports) – 18 gadu vecumā sensacionāla debija pasaules rallijkrosa čempionātā, kopvērtējumā izcīnot trešo vietu
  • Jeļena Ostapenko (teniss) – Vimbldonas junioru turnīra čempione, šobrīd pasaules junioru rangā 2.vietā, izcīnīta 3.vieta Pasaules Jaunatnes OS dubultspēlēs ar Lietuvas sportisti Akvili Paražinskaiti.

Gada sporta notikums Latvijā

  • Eiropas čempionāts kamaniņu sportā junioriem – Sigulda pirmo reizi uzņēma Eiropas čempionāta sacensības junioriem un jauniešiem, piedalījās 123 sportisti no 15 valstīm
  • Eiropas rallija čempionāta posms Liepājā – Latvijā jau otro reizi notika FIA Eiropas rallija čempionāta (ERČ) ziemas posms "Rally Liepāja"
  • Nāciju kauss motokrosā Ķegumā – pasaulē nozīmīgākās motokrosa sacensības septembrī Latvijā notika pateicoties valdības atbalstam. Skatītāju tūkstošu ielenktajā trasē sacentās 34 valstu komandas.
  • 24. Latvijas Riteņbraucēju Vienības brauciens – tradicionālais velobrauciens Siguldā, 2. septembrī pulcēja ap 5000 dažādu paaudžu riteņbraucējus no visiem Latvijas novadiem.
  • Rīgas "Nordea" maratons – piedalījās 23 000 dalībnieku no 60 pasaules valstīm.

Par cīņas gribu

  • Jevgeņijs Birins – triatlons
  • Kristens Krīgers – riteņbraukšana
  • Mārtiņš Podžus – teniss
  • Māris Štrombegs – riteņbraukšana
  • Latvijas vīriešu hokeja valstsvienība

Latvijas Paralimpiskās komitejas speciālbalva

  • Aigars Apinis - Eiropas čempions diska mešanā
  • Ingrīda Priede - Eiropas čempionāta bronzas medaļniece diska mešanā
  • Dmitrijs Silovs - Eiropas čempions šķēpa mešanā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sports
Sports
Jaunākie
Interesanti