Atzīmēs šķēpmetējas Jaunzemes olimpisko zelta metienu

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) rīkotā pasākumā ceturtdien Rīgā atzīmēs Ineses Jaunzemes zelta metienu, kas pirms 57 gadiem nodrošināja olimpisko zelta medaļu nu jau mūžībā aizgājušajai šķēpmetējai, pavēstīja LOK preses dienestā.

Jaunzeme 1956.gada 28.novembrī Melburnas olimpiskajā stadionā pakāpās uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena. Čempione pārspēja visas tobrīd izcilākās pasaules šķēpmetējas, laboja trīs olimpiskos rekordus un labākajā metienā šķēpu raidīja 53,86 metrus. Lai atminētos izcilos notikumus pirms 57 gadiem, LOK aicina ceturtdien pulcēties pie Jaunzemes piemiņas akmens Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas parkā.

Pasākumā piedalīsies LOK prezidents Aldons Vrubļevskis, LOK viceprezidents, Olimpiešu kluba vadītājs Raimonds Bergmanis, kā arī Olimpiešu kluba pārstāvji.

"Man nebija sapnis kļūt slavenai, toties ļoti patika sports. Tur bija mani draugi, tā bija mana vide. Man galvenais bija parādīt, ko es varu. Tā bija tiekšanās pēc ideālas kustības. Jo ir tāda ļoti interesanta lieta. Vismaz šķēpmešanā. Tad, ja tu izdari visu tā, kā tam jābūt, atbilstoši tavai ķermeņa konstrukcijai, ideālais metiens ir ārkārtīgi viegls un tu sajūti muskuļu kaifu. Nekur nav grūti. Viss iet. Visa muskuļu ķēde strādā, un šķēps lido! Ārkārtīgi skaisti un ļoti tālu", šie vārdi pieder pirmajai latviešu olimpiskajai čempionei Latvijas sporta vēsturē, šķēpmetējai Jaunzemei.

PSRS Nopelniem bagātā sportiste sasniedza augstas virsotnes savā profesijā – medicīnā. Viņa apliecināja sevi kā izcilu traumatoloģi-ortopēdi un plastiskās ķirurģijas speciālisti, saņemot medicīnas zinātņu doktores grādu un Latvijas PSR Valsts prēmiju.

Jaunzeme bija un paliks viena no spilgtākajām personībām sportā. Aktīva olimpisko ideālu popularizētāja, ilggadēja Latvijas Olimpiskā kluba prezidente, Latvijas Šķēpmetēju kluba dzīves veidotāja. Zaļās domāšanas un šīs zaļās pasaules izjūtas kopēja Latvijā ar vides aizsardzības projekta "Pēdas" starpniecību, kas kļuvis par visaptverošu kustību. Rūpēs par bērnu veselību tapa projekts "Stipra un vesela mugura. Stāja mācība sākumskolās".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti