Sporta studija

Fotogrāfs Zavadskis izdzīvo Dakāras ralliju

Sporta studija

Edgars Pukinsks par Latvijas futbola izlases galvenā trenera maiņu

Siguldas Eiropas kausa posma bobslejā aizkulises

Skrastiņam Eiropas kausa bobsleja komandā jātrenē olimpiskais čempions un iesācēji

Jānis Skrastiņš ir viens no pirmā 1980. gada Rolanda Upatnieka bobsleja iesaukuma. Viņam pašam šogad apritēs 65 gadi. No tiem 40 pavadīti bobslejā. Šogad kā treneris viņš atgriezies Latvijas bobsleja izlasē.

Kā trenerim Latvijas izlasē šis viņam ir jau trešais piegājiens. 14 gadus viņš strādājis ASV izlasē, palīdzot izcīnīt divus olimpiskos zeltus. Vēlāk bija piecu gadu dāmu periods kopā ar Beļģijas komandu. Viens gads arī Krievijas izlasē.

Tagad Skastiņš ir Latvijas izlases treneru korpusā. Šogad Eiropas kausa komandas uzdevums ir attīstīt jaunos braucējus, bet šis gads nav parasts – pēc sezonas izlaišanas Eiropas kausā startē arī olimpiskais čempions Oskars Melbārdis. Viņš desmit gadus jaunāku jaunekļu kompānijā iejuties itin labi.

“Forši džeki, jautri. Galvenais, ka spēcīgi, un arī braukšana sanāk,” par jaunajiem komandas biedriem teic čempions. Viņš gan nenoliedza, kad mazliet dīvaini esot, ja kāds no komandas biedriem saka, ka dzimis 2000. gadā. Oskaram jau gribas jaunajiem parādīt, ka var normāli satrenēties un tikt pie augstiem panākumiem. Pie tādiem viņš pats cer tikt nākamsezon.

Skrastiņa padoto loks šosezon ir visai raibs – viens izcīnījis olimpisko zeltu, cits tikai oktobrī pirmo reizi braucis ar bobu. Līdz ar to trenerim jāpiedomā, kā lietas skaidrot, - tikko bobslejā ienācis iesācējs vēl nesapratīs visu to, ko Melbārdis.

Eiropas kausa posmos Siguldā Melbārža divniekam pirmajā sacensībā devītā vietā, otrajā - triumfs. Pirmajā dienā nepareiza slidu izvēle. Un pierādījums tam, ka arī zemāka līmeņa sacensībās katrs misēklis maksā dārgi. Un arī nepilnīgā sagatavošanās sezonai nevar palikt bez sekām. Pats Melbārdis uzsver, ka jādomā uz priekšu, jau par nākamo sezonu.

Skrastiņš pauda, ka olimpiskajam čempionam būs grūti atgriezties iepriekšējā līmenī, jo viņš jau vairs nav jaunietis. Par sev liek arī manīt traumas un psiholoģija. “Ja viņš tam visam spēs iziet cauri, tad es domāju, ka Pekinas spēles viņam nav zaudētas pagaidām,” pauda treneris.

Šogad trīs līmeņu sacensībās bobslejā apritē ir vairāk nekā 20 sportistu. Jaunie braucēji un stūmēji ir perspektīvi. Skrastiņš ir pārliecināts, ka komanda strādā pareizi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Bobslejs
Sports
Jaunākie
Interesanti