Rastorgujevs sprintā izcīna Eiropas čempionāta bronzu

Latvijas spēcīgākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien Čehijā kļuva par bronzas laureātu 10 kilometru sprinta distancē Eiropas atklātajā čempionātā, informēja organizatori. Iepriekš zelta medaļu individuālajā distancē ieguvušajam Rastorgujevam augstāk par dalītu 3.vietu liedza tikt divas šaušanā pieļautās kļūdas.

Uzvarēja nekļūdīgi šāvušais norvēģis Larss Helge Birkelands, kurš finišēja pēc 22 minūtēm un 40,1 sekundes. Otro vietu ieguva par 6,8 sekundēm lēnākais Krievijas biatlonists Maksims Cvetkovs, bet bronzu ar Rastorgujevu dalīja austrietis Davids Komacs. Trešās vietas īpašnieki no uzvarētāja atpalika 28,4 sekundes.

Toms Praulītis un Rolands Pužulis ieņēma attiecīgi 79. un 80. vietu 88 startējušo biatlonistu konkurencē.

Sievietēm 7,5 kilometru sprintā 43.vietu ieguva Latvijas olimpiete Žanna Juškāne, kura 60 dalībnieču konkurencē ar piecām kļūdām šaušanā uzvarētājai norvēģietei Martei Olsbu zaudēja divas minūtes un 41,7 sekundes.

Sacensības Nove Mesto turpināsies svētdien iedzīšanas distancēs, bet pirmdien un otrdien paredzētas stafetes. Rastorgujevs iepriekš organizatoriem teica, ka pēc sprinta distances dosies mājup, lai brauktu uz Sočiem.

Eiropas čempionātā nestartē visi spēcīgākie biatlonisti.