Biatlonisti Pasaules kausa sezonu sāk ar 24.vietu stafetē

Latvijas biatlona kvartets svētdien Zviedrijā ieņēma 24.vietu jauktajā stafetē Pasaules kausa izcīņas sezonas pirmajā posmā, informēja organizatori. Ātrākās komandas Latviju 26 valstu konkurencē apsteidza par apli.

Latvijas komandā startēja Žanna Juškāne, Inga Paškovska, Andrejs Rastorgujevs un Toms Praulītis.

Uzvarēja bez soda apļiem stafeti veikusī Čehija, kas finišēja pēc stundas, 17 minūtēm un 5,6 sekundēm. Norvēģi atpalika 10,2 sekundes un ieguva otro vietu, bet uz trešo pozīciju pakāpās Ukraina, kas uzvarētājiem zaudēja minūti un 11,2 sekundes. Finišu nesasniedza 11 komandas, kas līderiem zaudēja vismaz apli.

Juškāne pirmajā stafetes posmā pēc otrās ugunslīnijas mēroja divus soda apļus un stafeti Paškovskai nodeva 23.vietā. Trešais Latvijas komandā distancē devās Rastorgujevs, tobrīd ieņemot 25.vietu, bet līdz posma finišam pakāpjoties vienu vietu augstāk. Praulītis, devies trasē 24. pozīcijā, pēc otrās šautuves slēpoja vienu soda apli, taču vietu sadalījumu turnīra tabulas lejsadaļā tas vairs neietekmēja. Lēnāki par Latvijas sportistiem bija Ķīnas un Dienvidkorejas kvarteti.

Pasaules kausa posms Estersundā turpināsies trešdien ar individuālo distanci sievietēm, bet ceturtdien startēs vīrieši. Sprints sievietēm un vīriešiem plānots piektdien un sestdien, bet svētdien noslēgumā būs iedzīšanas distances.