U-18 basketbolistes uzvar un turpinās cīņu par palikšanu augstākajā divīzijā

Latvijas U-18 izlases basketbolistes sestdien Ungārijā notiekošajā Eiropas junioru čempionāta spēlē cīņā par 13. līdz 16. vietu spēja uzvarēt Turcijas vienaudzes ar rezultātu 67:63, tādējādi vēl saglabājot izredzes noturēties augstākajā divīzijā, liecina organizatoru informācija

(Papildināts ar izlases galvenā trenera Čukstes komentāru)

Rezultatīvākā Latvijas izlases rindās bija Marianna Kļaviņa, gūstot 17 punktus, bet 14 pievienoja Aleksa Gulbe.

No augstākās divīzijas izkritīs trīs vājākās komandas, tādēļ sestdienas spēlē uzvara bija ļoti nepieciešama, gluži tāpat, kā tā būs nepieciešama arī svētdien, kad latvietēm būs jācīnās ar Grieķijas un Lietuvas dueļa uzvarētāju.

“Izdzīvošanas spēlēs psiholoģiskie faktori gūst virsroku pār “pliko” meistarību. Šodien prieks par uzvaru, par to, ka kopumā nospēlējām stabilāk un precīzāk nekā pretinieces. Uzvarējām cīņā pie groziem (49-40), mazāk kļūdījāmies (12-15). Svarīgos brīžos iniciatīvu produktīvi uzņēmās Marianna Kļaviņa. Tomēr visai komandai netrūka arī traku lēmumu un muļķīgu kļūdu, kuras var izskaidrot tikai ar paaugstinātu stresu,” Latvijas Basketbola savienība citē izlases treneri Aināru Čuksti.

Viņš uzskata, ka izšķirošajā cīņa par palikšanu augstākajā divīzijā meitenēm neklāsies viegli, lai arī kura no komandām nāktu pretim. “Vispār šis čempionāts uzrāda spēku līdzsvaru – lietuvietes no pirmā astoņnieka šķīra tikai divi punkti, mūsu komandai pietrūka sešu punktu, bet vismaz vienai no mums nāksies šķirties no A divīzijas. Skaidrs, ka rīt būs jāliek lietā pēdējās spēka rezerves,” pauda Čukste.

Jau ziņots, ka U-18 meiteņu izlase iesāka ar uzvaru pār Grieķiju ar 71:62, pēc tam kapitulēja ungārietēm ar 53:85, savukārt trešajā spēlē svinēja uzvaru pār Turciju ar 61:55. Astotdaļfinālā latvietes zaudēja serbietēm ar 60:66 un vēlāk arī Itālijai ar 57:81, kā rezultātā nokļuva vairs tikai zaudējuma attālumā no izkrišanas no augstākās divīzijas.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Basketbols
Sports
Jaunākie
Populārākie
Interesanti