Latvijas hokeja Virslīgas spēlē HK "Zemgale/LBTU" sagrauj "PRIZMA" hokejistus

Pasaules kausā biatlonā 12,5 km sievietēm Latvijas biatlonistes aiz TOP80

"TTT Rīga" basketbolistes uzvar "Roche Vendee" arī mājās un sasniedz Eirokausa ceturtdaļfinālu

«TTT Rīga» basketbolistes uzvar arī mājās, sasniedz Eirokausa ceturtdaļfinālu

"TTT Rīga" basketbolistes ceturtdien Rīgā svinēja uzvaru Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eirokausa astotdaļfināla atbildes spēlē un iekļuva ceturtdaļfinālā. "TTT Rīga" ar 69:61 apspēlēja Francijas komandu Larošas pie Jonas "Roche Vendee", divu spēļu summā uzvarot ar 156:131.

Uzvarētājām 16 punktus un astoņas rezultatīvas piespēles sakrāja Kaira Lamberte, 15 punktus un piecas atlēkušās bumbas – Luīze Sila, bet 11 punktus un piecas atlēkušās bumbas – Gabija Meškonīte.

Viešņu rindās Ana Svaresa sakrāja 17 punktus un sešas kļūdas, bet pa 12 punktiem guva Džoja Edamsa un Asitana Konē, sakrājot attiecīgi 12 un piecas atlēkušās bumbas, bet Edamsai – vēl arī piecas rezultatīvas piespēles.

Spēli ar četriem gūtiem punktiem sāka viešņas, pēc Džojas Edamsas tālmetiena panākot 9:3. Rīdzinieces punktu starpību samazināja, taču vadībā tika tikai 12. minūtē, kad vispirms Gabija Meškonīte ar tālmetienu panāca izlīdzinājumu (18:18), bet Luīze Sila ar divpunktu metienu pirmoreiz spēlē izvirzīja "TTT Rīga" vadībā – 20:18. 15.minūtē Vacana Gomī panāca neizšķirtu (27:27), un līdz puslaika beigām mājiniecēm vadībā nokļūt vairs neizdevās, vien vairākas reizes spējot panākt neizšķirtu.

Ar Margo Klavo, Meškonītes un Kairas Lambertes pūlēm mājinieces otrā puslaika sākumā veica sešu punktu izrāvienu, panākot 41:37 vadību un nelielā vadībā turējās līdz 50:47, pēc tam gūstot 13 punktus pēc kārtas un ceturtās ceturtdaļas sākumā pēc Lambertes tālmetiena panākot 63:47. Septiņus punktus izrāviena laikā guva Luīze Sila, realizējot arī divus tālmetienus. Viešņām izdevās samazināt rezultāta starpību, taču uzvaru arī atbildes spēlē guva "TTT Rīga".

Pirmajā spēlē izbraukumā "TTT Rīga" uzvarēja ar 87:70.

Rīdzinieces apakšgrupā uzvarēja visās sešās spēlēs un izslēgšanas maču turnīra pirmajā kārtā divu maču summā ar 142:118 pārspēja Kristīnes Vītolas pārstāvēto Pirejas "Olympiacos".

"Roche Vendee" ar četriem panākumiem sešās spēlēs apakšgrupā ierindojās otrajā pozīcijā un izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā tikās ar citu franču klubu - "Flammes Carolo". Pirmā abu komandu savstarpējā cīņa noslēdzās neizšķirti (71:71), bet otrajā spēlē savā mājas laukumā "Roche Vendee" pieveica pretinieces ar 78:73, kvalificējoties nākamajai "play-off" kārtai.

"TTT Rīga" ceturtdaļfināla tiksies ar Lauras Melderes pārstāvēto Venēcijas "Umana Reyer", kas divu spēļu summā ar 157:127 uzvarēja Gdiņas "Arka".

"Roche Vendee" komanda tika dibināta 2000. gadā un kopš tā laika ir kļuvusi par vienu no veiksmīgākajām sieviešu basketbola komandām Francijā. Komanda šosezon sacenšas Francijas virslīgā un Eirokausā. Kopš 2016. gada "Roche Vendee" vada galvenais treneris Emanuels Bodijs.

"TTT Rīga" sezonas sākumā nepārvarēja FIBA Eirolīgas kvalifikāciju, tādējādi sezonu turpinot Eiropas pēc spēka otrajā klubu turnīrā.

Eirokausa izslēgšanas spēlēm kvalificējās katras grupas divas labākās komandas un astoņas no 12 trešo vietu īpašniecēm. Izslēgšanas spēles sākās decembra vidū, un, lai iegūtu kausu, ir jāuzvar piecās sacensību kārtās, uzvarētāju noskaidrojot divu spēļu summā.