Basketbols

LBL. "VEF Rīga" - BK "Ogre"

Sieviešu basketbols

«Liepājas/LSSS» basketbolistes izcīna bronzas medaļas

Otrdien “Liepāja/LSSS” basketbolistes ar 73:49 uzvarēja “Rīgas Stradiņa Universitāti” (RSU), bronzas sērijā līdz divām uzvarām triumfējot ar 2-1, liecina organizatoru informācija. Līdz ar to liepājnieces Latvijas sieviešu basketbola līgā izcīnījušas jau astoto bronzas godalgu.

Bronzas sērijas pirmajā spēlē RSU zaudēja “Liepājai” ar piecu punktu starpību, bet atbildes spēlē izdevās uzvarēt, panākot izšķirošo trešo spēli. Spēles sākums abām komandām nebija veiksmīgs – neprecīzie metieni un kļūdu skaits neļāva nevienai komandai iekrāt pārsvaru, kas būtu lielāks par trim punktiem.

Otrās ceturtdaļas sākumā RSU veica septiņu punktu izrāvienu, ko pamatā sekmēja Artas Frīdenbergas aktivitāte. Taču pateicoties liepājnieku leģionāru Marinas Ivaščankas un Meganas Rozenbomas sniegumiem, liepājniecēm izdevās ne tikai atspēlēties, bet pēc pirmā puslaika doties pārtraukumā, atrodoties nelielā vadībā – 30:29.

Otrais puslaiks iesākās ar līdzvērtīgu cīņu, kurā nedaudz, tomēr labākas bija liepājnieces. Neizpalika arī izslēgšanas spēlēm raksturīgie asumi, pēc kuriem veiksmīgāk spēlē atgriezās liepājnieces, tādējādi turpinot ievērojami palielināt pārsvaru. Spēles izskaņā Liepājas basketbolistes nedeva RSU nekādas cerības, kas ļāva svinēt pārliecinošu uzvaru ar 72:49.

“Liepāja/LSSS” uzbrucēja Kristīna Petermane LTV atklāja, ka meitenes atdevušas visu, lai uzvarētu šajā spēlē. Viņa arī pastāstīja, ka jau iepriekš bija zinājusi – šī bronzas sērija būs interesanta.

“Liepājas” basketbolistiem šī bija jau astotā bronzas medaļa Latvijas sieviešu basketbola līgā.