Latvijas izlases basketbolistes uz atvadām no Prāgas uzveic arī ungārietes

Eiropas čempionāta finālturnīra gaidās Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība sestdien pārbaudes spēlē Prāgā ar 69:63 uzveica Ungārijas izlasi, liecina rīkotāju informācija. Pārbaudes turnīrā Prāgā latvietes uzvarēja visās trijās spēlēs.

Latvijai pret ungārietēm rezultatīvākā ar 14 punktiem bija Digna Strautmane, 13 punktus pievienoja Kate Krēsliņa, bet 11 punktus iekrāja Ieva Pulvere. Nespēlēja Elīna Dikeulaka un Aija Brumermane. Ungārijai rezultatīvākā ar 22 punktiem bija Bernadete Hatāra.

Uzvarētājas pirmajā ceturtdaļā bija vadībā ar nelielu pārsvaru, kas nepilnas trīs minūtes pēc pārtraukuma pārsniedza 10 punktus (28:17). Ungārietes spēja atspēlēties un trešajā ceturtdaļā uz brīdi pārņēma vadību, iekrājot jau piecu punktu pārsvaru (42:37). Pēdējā ceturkšņa sākumā Latvijas izlase jau bija vadībā un spraigāka cīņa risinājās līdz pat pēdējai minūtei, līdz uzvarētājas panāca 69:61.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlase iepriekš Prāgā pārspēja arī Bosniju/Hercegovinu un mājinieci Čehiju.

Pēdējās pārbaudes spēles pirms Eiropas čempionātā finālturnīra Latvijai paredzētas Rīgā 20. jūnijā pret Ķīnas izlasi un 22. jūnijā pret Slovēniju.

Eiropas čempionāta finālturnīrs notiks no 27.jūnija līdz 7.jūlijam. Divu apakšgrupu spēles paredzētas Rīgā, bet pārējās apakšgrupās komandas sacentīsies Serbijā, kur risināsies arī izslēgšanas mači. Čempionātā sešas labākās komandas nopelnīs iespēju piedalīties 2020.gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā.