Vidzemē iestājies meteoroloģiskais rudens

Vidzemes centrālajā un austrumu daļā iestājies meteoroloģiskais rudens, liecina portāla lsm.lv apkopotā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Alūksnē, Gulbenē un Zosēnos šī jau būs piektā diennakts, kad vidējā diennakts gaisa temperatūra būs zem +15 grādu atzīmes, sasniedzot tikai +11..+14 grādus.

Citviet Latvijā vidējā diennakts vidējā gaisa temperatūra lielākoties bijusi +15..+17 grādu robežās, dažās vietās Vidzemē un Latgalē, kā arī Kurzemes centrālajā daļā pēdējās divās dienās noslīdot nedaudz zem +15 grādiem, taču prognozes liecina, ka tur šonedēļ temperatūra atkal var paaugstināties virs +15 grādu atzīmes, tādējādi meteoroloģiskais rudens vēl nebūs iestājies.

Līdz ar rudeni, Vidzemē fiksētas pirmās salnas. Tās gan bijušas pavisam simboliskas, gaisa temperatūrai svētdienas rītā Skrīveros pazeminoties līdz nulle grādiem, bet pirmdienas rītā Zosēnos līdz -0,1 grādam.

Lai arī gaisa temperatūra šonedēļ naktīs vietām atkal būs tikai ap +5 grādiem, ievērojamas salnas netiek prognozētas. Dažās dienās Latvijas dienvidos gaiss iesils līdz +23..+24 grādiem.

Būtiskas izmaiņas laika apstākļos sāksies no 2. septembra, kad Latvijā laiku sāks noteikt aktīva ciklonu darbība. Gaidāms lietus, spēcīgs vējš un maksimālā gaisa temperatūra dienās vairs nesasniegs pat +20 grādu.

Meteoroloģiskais rudens iestājas, kad diennakts vidējā gaisa temperatūra stabili pazeminās zem +15 grādu atzīmes. Rudens iestāšanās gan nenozīmē, ka vasarīgi siltas dienas vairs nav iespējamas. Arī septembrī vēl var īslaicīgi atgriezties siltums ar +25..+28 grādu karstumu, un atvasaras ar temperatūra līdz +20..+24 grādiem iespējamas līdz pat oktobra vidum, liecina iepriekšējo desmitgažu meteoroloģiskie novērojumi.

Šī vasara Latvijā bijusi neparasti gara. Alūksnē un Zosēnos tā ilga 105 dienas, Gulbenē - 104 dienas.

Vidējais vasaras ilgums Latvijā ir no 60 dienām Vidzemes augstienē līdz 80 dienām Zemgalē. Šogad Vidzemē vasara bijusi par vairāk nekā 50 dienām garāka nekā parasti, turklāt ne visur Vidzemē tā ir beigusies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Interesanti