Kurzemes upēs sākušies pali

Kurzemes upēs turpinās strauja ūdens līmeņa celšanās un dažu upju posmos applūduši krasti, liecina iedzīvotāju ziņojumi.

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) datiem lielākais ūdens līmeņa kāpums kopš aizvadītajām brīvdienām bijis Bārtā, kur tas pieaudzis par gandrīz diviem metriem. Citās Kurzemes upēs par 1-1,6 metriem, tostarp Ventā pie Kuldīgas ūdens līmenis kāpis par pusotru metru.

Durbē pie Cīravas ūdens līmenis palielinājies par 1,3 metriem. 

Arī Zemgales upēs dažos posmos ūdens līmenis kāpis par metru, bet Lielupē caurmērā par 40-60 centimetriem.

Vidzemes un Latgales upēs ūdens līmeņa kāpums pārsvarā neliels.

LVĢMC hidrologi prognozē, ka Kurzemes upēs ūdens līmenis turpinās kāpt vēl vienu vai divas dienas un tad tas stabilizēsies, pēc tam samazināsies, līdz ar to plūdu draudu nav. 

Zemgales upēs ūdens līmeņa kāpums turpināsies arī nedēļas otrajā pusē, bet Vidzemes un Latgales upēs ūdens līmeņa maksimums prognozēts laika posmā no 14. līdz 23. februārim. Arī šo upju krastos plūdu draudus hidrologi pagaidām nesaskata.

Vidējais ledus biezums Daugavā posmā no Daugavpils līdz Jēkabpilij šīs nedēļas sākumā bija 26 centimetri, bet Lielupē 22-28 centimetri.

Daugavā pie Rīgas otrdien stiprā ziemeļrietumu vēja dēļ ūdens līmenis cēlās par aptuveni 80 centimetriem, tādēļ ledus ir pacelts un sācis plaisāt, pilsētas centrā tas salūzis un izgājis.

    Saistītie raksti
    Laika ziņas
    Laika ziņas
    Jaunākie
    Interesanti