Jāņu naktī visbiežāk līst Talsos, retāk - Bauskā

Pēdējā pus gadsimta laikā visbiežāk Jāņu naktī lijis Talsu apkaimē, bet no retāk - Bauskā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Gandrīz pusē no pēdējo 50 gadu Jāņiem Talsu apkaimē lijis, bet no lielajām Latvijas pilsētām visretāk lietus Jāņu naktī novērots Bauskā - tikai 23 procentos gadījumu. Aptuveni tikpat reti līst Latgales dienvidaustrumos - Baltkrievijas pierobežā.

Savukārt Jāņu diena biežāk sausa ir Baltijas jūras piekrastē un Vidzemes ziemeļrietumos, kur pēdējo 50 gadu laikā lijis tikai 27-32 procentos gadījumu. Visbiežāk Jāņu dienā līst Vidzemes augstienē, kā arī Rīgā - Zosēnos un Skrīveros biežāk nekā 50 procentu lietainu Jāņu dienu, arī galvaspilsētā aizvadītā pus gadsimta laikā 52 procenti Jāņu dienu bijis ar lietu.

Lietainākā Jāņu nakts bija 1997. gadā, kad vidēji nolija 11,7 milimetri nokrišņu, pēdējos piecos gados lietainākos Jāņus aizvadījām 2015. gadā, kad vidēji Latvijā nolija 6,9 milimetri, bet Skrīveru novērojumu stacijā vien nolija 19,5 milimetri. Tai pat laikā pēdējo 51 gadu periodā 10 reizes Jāņu nakts Latvijā ir pavadīta bez nokrišņiem, pēdējoreiz pagājušajā gadā.

Kopš 1961. gada siltākā Jāņu diennakts bija pagājušā gadā, kad vidējā 24. jūnija gaisa temperatūra bija pat +22 grādi, savukārt vēsākā Līgo diena - 1977. gada 23. jūnijā, kad vidējā diennakts gaisa temperatūra nepārsniedza +9,6 grādus. Visaukstākā Jāņu nakts bija 1992. gadā, kad vidēji Latvijā minimālā gaisa temperatūra bija +3,1 grādi, Zosēnos pat tikai +0,7 grādi, kā arī daudzviet bija novērojama salna, savukārt vissiltākā Jāņu nakts bija 2013. gadā ar vidējo minimālo gaisa temperatūru +16,9 grādi, Rīgā nepazeminoties zem +20,5 grādiem. Kopumā 16 meteoroloģisko novērojumu stacijās tā bija siltākā Jāņu nakts pēdējo 56 gadu laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Interesanti