Fiksēta pirmā rudens salna (papildināta)

Lai arī pavisam īslaicīga un neliela, tomēr Latvijā fiksēta pirmā rudens salna, portāls lsm.lv uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Pirmdienas rītā zemākā gaisa tmeperatūra fiksēta Zosēnos, kur termometra stabiņš noslīdēja līdz +4,3 grādu atzīmei, bet zāles augstumā bija -0,1 grāds.

Arī svētdienas rītā neliela salna bija Skrīveros, kur zāles augstumā gaisa temperatūra pazeminājās līdz nulle grādiem. Tikmēr divu metru augstumā gaisa temperatūra bijusi +8 grādi. Līdz ar to iespējams, ka neliela salna brīvdienu rītos un arī pirmdienas rītā bija citviet Latvijā, jo gaisa temperatūra divu metru augstumā šajos rītos vietām pazeminājusies līdz +3..+5 grādiem.

Salnu veidošanās atkarīga no zemes virsmas - zāles apauguma, mitruma, tāpat arī reljefa un ūdenstilpju tuvuma. Ziņu par plašām salnām, kad rasa zālē būtu pārvērtusies ledū, nav saņemtas.

Prognozes liecina, ka visu šo nedēļu laikapstākļi saglabāsies līdzīgi, tādēļ dažās naktīs temperatūra atkal pazemināsies līdz +5..+10 grādiem un lokāli pavisam nelielas salnas iespējamas, tomēr tās ir pārāk vājas un īslaicīgas, lai būtiski ietekmētu kultūraugus.

Pagājušajā gadā pirmā rudens salna Vidzemes augstienē tika fiksēta jau 12.augustā. 21.augusta rītā salna vietām Latvjā bija gan 2012., gan 2009.gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Laika ziņas
Laika ziņas
Jaunākie
Interesanti