Arhīvu video: Aprit desmit gadi kopš sniega stihijas Rīgā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Aprit tieši desmit gadi kopš Rīga piedzīvoja sniegotāko oktobra dienu meteoroloģisko novērojumu vēsturē.

2003. gadā naktī no 26. uz 27. oktobri dažu stundu laikā uzsniga 39 centimetri sniega. Austot rītam, pilsētas ielas daudzviet nebija izbraucamas, arī dienas laikā ceļu uzturētāji vēl stundām ilgi nespēja iztīrīt ielas, lai satiksmes plūsma atjaunotos ierastā ritmā.

Spēcīgā snigšana aptvēra nelielu teritoriju, galvenokārt tikai Rīgu. Jau desmit līdz divdesmit kilometru attālumā no galvaspilsētas snidzis bija pavisam nedaudz vai pat nemaz.

Sniega kupenas Rīgā ilgi nesaglabājās, dažu dienu laikā tās nokusa, jo tūlīt iestājās silts laiks.

Stihiju izraisīja aukstas gaisa masas, kas strauji uzvirzījās Baltijai no ziemeļiem. Plūstot pāri Rīgas līcim, no siltā ūdens pacēlās vareni gubu mākoņi, kas šaurā joslā virzījās uz Rīgu, un tās apkārtnē mākoņi izsniga. Šāds process, kad stipra snigšana rudenī vai ziemā skar nelielu piekrastes daļu, atkārtojas ik gadu, taču tik intesīva snigšana oktobrī ir reta parādība.

No ziņu aģentūru BNS un LETA arhīviem. 2003. gada 27. oktobra ziņas:

  • Šorīt Rīgā, Latgales priekšpilsētā, uz trim automašīnām uzkrituši un tās sabojājuši sniega nolauzti koki, aģentūra LETA uzzināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.
  • Šorīt Ziepniekkalnā sniega kupenas bija tik dziļas, ka cilvēkiem, kuri ar 8.maršruta trolejbusu vēlējās nokļūt Rīgas centrā, trolejbuss bija vairākkārt jāstumj, lai tas spētu izbraukt no galapunkta Ābolu ielā, novēroja aģentūra LETA.
  • Intensīvās snigšanas dēļ sniega tīrīšanas mašīnas Rīgas ielās jau kopš vakar vakara strādā bez pārtraukuma, aģentūrai LETA stāstīja Rīgas domes Satiksmes departamenta preses sekretārs Jānis Vahers. Sniega dēļ var kavēties sabiedriskais transports.
  • BNS Rīgas centrā neievēroja nevienu sniega tīrāmo mašīnu. Uz ietvēm gan rosījās daudz sētnieku, kas sniegu meta uz ielām, tā apgrūtinot automašīnu un sabiedriskā transporta kustību.
  • Šodien ar dažādiem sasitumiem un lūzumiem, kas gūti uz slidenajām ielām un ceļiem, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā vērsušies vairāk cilvēku nekā parasti, aģentūra LETA uzzināja slimnīcā.
  • Brīvdienās un pirmdienas naktī uzsnigušā sniega dēļ Rīgā pirmdien ļoti apgrūtināta sabiedriskā transporta satiksme - uz pilsētas centru braucošie trolejbusi kavējas pat par stundu.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Laika ziņas

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti